خانه » سلامت » تغذیه سالم » خواص میوه ازگیل را در سلامتی بدانید

خواص میوه ازگیل را در سلامتی بدانید

برگهای درخت ازگیل دارای مقدار زیادی تانن است و به همین دلیل خاصیت قبض کننده دارد و آن را به عنوان دوای غرغره برای معالجهٔ برفک، آنژین و تحریکات گلو مصرف می کنند.برای آشنایی بیشتر با خواص این میوه با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید .

 

 

 

معالجه آبسهٔ دهان و گلو با جوشاندهٔ برگ ازگیل:

 

 

 

پنجاه گرم برگ تازه یا خشک درخت ازگیل را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش بیاید و پانزده دقیقه بجوشد، سپس از روی آتش بردارید و ده دقیقه به حال خودش بگذارید تا دم بکشد، بعد آن را از صافی بگذرانید و به مدت طولانی و چندین بار در روز این جوشانده را غرغره کنید؛ آبسه دهان و گلو با غرغرهٔ جوشاندهٔ برگ ازگیل خیلی زود میرسد و سرباز می کند، زیرا جوشاندهٔ برگ از گیل ضد احتقان خون و میکروب کش است.

 

 

 

معالجهٔ آنژین با جوشاندهٔ برگ از گیل :

 

 

اگر مبتلا به گلودرد و یا آنژین شده اید، هر روز سه بار با جوشاندهٔ گرم برگ ازگیل غرغره کنید. غرغره جوشاندهٔ برگ ازگیل دوای ممتازی برای گلودرد و آنژین است.
برای تهیهٔ جوشاندهٔ برگ از گیل باید پنجاه گرم برگ تازه یا خشک آن را در یک لیتر آب پانزده دقیقه بجوشانید، و سپس ده دقیقه دم کنید و بعد با پارچهٔ نازکی صاف و مصرف کنید.

 

 

معالجهٔ برفک با برگ ازگیل :

 

 

جوشاندهٔ برگ از گیل به ترتیبی که طرز تهیهٔ آن را برای معالجهٔ آبسه و آنژین شرح دادیم، به صورت حمام و یا محلول مالیدنی بیماری برفک را کاملاً معالجه می کند.

 

 

معالجهٔ سالک با جوشاندهٔ برگ از گیل:

 

 

جوشاندهٔ برگ ازگیل که نیمگرم یا خنک باشد به صورت حمام و یا محلول مالیدنی روی پوست باعث درمان سریع سالک می شود.
این جوشانده علاوه بر معالجهٔ سالک، مقوی برای پوستهای علیل و ظریف است.
برای تهیهٔ جوشاندهٔ برگ از گیل باید پنجاه گرم برگ از گیل تازه یا خشک را در یک لیتر آب پانزده دقیقه بجوشانید و ده دقیقه دم کنید و بعد – .صاف کرده و به مصرف برسانید .

 

 

معالجهٔ اسهال بچه ها با جوشاندهٔ از گیل :

 

 

صد گرم میوهٔ کال از گیل را که هنوز سبز است بچینید و با چاقو به تکه های کوچکی درآورید و در نیم لیتر آب بریزید، و پنجاه گرم برگ تازه گیاه مسیکه را به آن اضافه کنید و یک ربع ساعت آن را بجوشانید .

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *