خانه » سلامت » تغذیه سالم » آشنایی با خواص کم نظیر گل اسطوخودوس

آشنایی با خواص کم نظیر گل اسطوخودوس

برگها ، ساقه و گل اسطوخودوس دارای تانن و املاح معدنی گوناگونی دارد.اگر به مقدار کم شود ضد تشنج است ولی اگر زیاد دم شود ، محرک اعصاب است و خاصیت ادرار آور دارد.با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

معالجهٔ آنژین با گل اسطو خودوس

 

 

ده تا پنجاه گرم گل اسطو خودوس را که خشک شده باشد در یک لیتر آب جوش دم کنید و دوازده دقیقه بگذارید بماند تا دم بکشد بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز در فاصلهٔ غذا یک فنجان از آن را بنوشید. دم کردهٔ گل اسطو خودوس به مقداری که در بالا شرح دادیم برای دردهای گلو، آنژین، ورم حنجره، گرفتگی صدا و ورم لوزه ها مفید و مؤثر است.

 

 

معالجهٔ آسم با دم کردهٔ گل اسطو خودوس

 

 

ده گرم گل اسطو خودوس را با یک لیتر آب جوش در ظرفی دم کنید تا دوازده دقیقه بماند و دم بکشد و هر روز در فاصلهٔ صبحانه، ناهار و شام یک فنجان از آن را با عسل شیرین کنید و بنوشید. دم کردهٔ گل اسطو خودوس به ترتیب بالا بحرانهای سرفه آسم را آرام میکند.

 

درمان قولنج با اسطوخودوس

 

 

ده تا پنجاه گرم گل خشک اسطوخودوس را در یک لیتر آب جوش بریزید و آن را دوازده دقیقه دم کنید و سپس صاف کنید و با عسل شیرین سازید و بنوشید.هر روز در فاصلهٔ غذای صبحانه، ناهار و شام یک فنجان از آن را بنوشید.

 

 

معالجهٔ سیاه سرفه با اسطوخودوس

 

 

ده گرم گل اسطوخودوس را که خشک شده باشد در یک لیتر آب جوش بریزید و به مدت دوازده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز در فاصلهٔ غذاهای اصلی یک فنجان از آن را بنوشید. دم کردهٔ اسطوخودوس سرفه های پی درپی سیاه سرفه را خاموش کرده و بیمار را آرام میسازد.

 

 

معالجهٔ نقرس با اسطوخودوس

 

 

صد گرم گل اسطوخودوس را که خشک شده باشد در یک لیتر روغن زیتون بخیسانید، و ظرف آن را هشت روز در مقابل آفتاب بگذارید و این روغن مخلوط را برای مالش جاهای دردناک بدنتان به کار ببرید. مالش با روغن زیتون و گل اسطو خودوس دردهای نقرس را تخفیف می دهد.

 

 

معالجهٔ گریپ با اسطو خودوس

 

 

دم کردهٔ اسطو خودوس گریپ و بحران تبهای عفونی را شفا میدهد. برای تهیهٔ دم کردهٔ گل اسطو خودوس باید ده تا پنجاه گرم گلهای اسطو خودوس را که خشک باشد در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنید و بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین کنید و هر روز چهار فنجان از آن را در فاصلهٔ غذاهای اصلی بنوشید.

 

درمان اختلالات عصبی با اسطوخودوس

 

 

دم کردهٔ گل اسطو خودوس برای آرام کردن عصبانیت مؤثر است و به شما کمک خواهد کرد تا به خواب عمیقی فرو روید و خوب بخوابید. برای تهیهٔ دم کردهٔ اسطو خودوس در این مورد باید ده گرم گل را در یک لیتر آب جوش دم کنیددو هر روز دو فنجان از آن را در فاصله ی ناهار تا شام بنوشید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

درمان کبد چرب با طب سنتی

مهمترین روشهای درمان کبد چرب با طب سنتی

بیماری کبد چرب یکی از بیماری های مهمی است که خیلی ها به آن مبتلا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *