خانه » سلامت » تغذیه سالم » آیا از خواص بی نظیر گیاه افسنتین خبر دارید ؟

آیا از خواص بی نظیر گیاه افسنتین خبر دارید ؟

علم شیمی در افسنتین مقدار زیادی پتاس، روغن مایع، اتر، مواد سقزی،املاح، آلبومین و یک مادهٔ تلخ به نام آبسنتین کشف کرده است.با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

 

 

معالجهٔ کم خونی و لاغری با افسنتین :

 

 

پنج یا شش گرم برگ و گل افسِنتین را در یک لیتر اب جوش بریزید و در ظرف را ببندید و روی آتش بگذارید تا بجوشد، بعد آن را از روی آتش
بردارید و دوازده دقیقه به حال خودش بگذارید تا دم بکشد. سپس آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید، و هر روز قبل از ناهار و شام یک استکان از آن را بنوشید؛ نوشیدن جوشاندهٔ افسنتین با عسل لاغری و کم خونی را درمان می کند. هضم کند را به این دوا درمان کنید سی گرم برگ خشک افسنتین را در شصت گرم الکل نود درجه بخیسانید و بیست و چهار ساعت بگذارید بماند، بعد یک لیتر آب را به این مخلوط اضافه کنید و بگذارید ده روز در سرداب بماند، بعد آن را با صافی صاف کنید و هر روز فقط صد گرم از این نوشابه را بخورید و سعی کنید بیش از این مقدار مصرف نکنید، زیرا مصرف زاید بر صد گرم در روز از نوشابهٔ افسِنتین تولید مسمومیت و عوارض آن را میکند.

 

 

درمان یرقان، بحرانهای کبدی با افسنتین :

 

 

یک مشت گل افسنتین را یک ماه و نیم در یک لیتر روغن زیتون بخیسانید و توجه کنید که گلهای افسنتین را وقتی می چینید زیاد باز و شکفته نشده باشد. بعد از گذشت یک ماه و نیم مخلوط روغن زیتون و گل افسنتین را در یک پارچهٔ نازکی بریزید و فشار دهید و صاف کنید. هر روز سه بار و هر بار سی قطره از این روغن را در مایعی مثل چای یا قهوه بریزید و میل کنید روغن افسنتین که به این وسیله تهیه و مصرف شود.یرقان و بحرانهای کبدی را درمان خواهد کرد.

 

 

قاعدگیهای نامنظم را با افسانتین معالجه کنید :

 

 

خانم هایی که گرفتار قاعدگی نامنظم هستند، اگر نسخهٔ زیر را عمل کنند قاعدهٔ آنها مرتب شده و دیگر از این حیث مزاحمی نخواهند داشت. گلهای افسِنتین را که چیده اید در ظرفی بریزید تا نصف آن ظرف را بگیرد و نصف دیگر آن را آب مقطر بریزید و در ظرف را ببندید و سه هفته بگذارید بماند، بعد از گذشتن سه هفته آن را صاف کنید؛ مایعی که به دست آورده اید تنتور افسنتین است که باید هر روز قبل از صرف ناهار و
شام بیست تا سی قطره از آن را در کمی آب بریزید و بنوشید.

 

معالجهٔ اشخاص عصبانی و بی خواب با کمپرس افسنتین :

 
یک مشت گل افسِنتین را در یک لیتر سرکه در ظرفی بریزید و آن ظرف را از روی آتش بگذارید تا پانزده دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کنید؛ محلولی که به دست آورده اید در شیشه کنید و هروقت مبتلا به عصبانیت شدید این محلول را به صورت کمپرس روی پیشانی بگذارید. به سرعت آرام میشودی و به خواب میروید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *