خانه » سلامت » تغذیه سالم » خواص دارویی گیاه پروانش برای درمان بیماری های زنان

خواص دارویی گیاه پروانش برای درمان بیماری های زنان

برگهای پروانش را در مورد برونشیت، آنژین، اسهال خونی و  معمولی، ترشحات سفید، رگلهای فراوان، خونریزی بینی، و برای مصارف خارجی به ترتیبی که شرح خواهیم داد، میتوانید مصرف کنید.با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

 

نسخه های پروانش

 

 

درمان آنژین با برگهای پروانش :

 

 

پنجاه گرم برگهای پروانِش تازه یا خشک را در یک لیتر آب بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا دوازده دقیقه بجوشد، این جوشانده بهتر است گرم مصرف شود، هر روز دو بار غرغره کنید؛ چند روز که این کار را کردید، خیلی زود ورم آنژین لوزه های شما فروکش کرده و درد آن
تمام می شود.

 

 

 درمان برونشیت :

 

 

سی گرم برگ خشک یا تازه پروانِش را که تکه تکه کرده اید دو ساعت در نیم لیتر آب سرد بخیسانید و بعد از دو ساعت ظرف محتوای ان را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و چند دقیقه بجوشد، بعد پانزده دقیقه آن را دم کرده و سپس صاف کنید و روزی سه یا چهار فنجان از ان را بنوشید. این جوشانده در مورد برونشیت تببر و تقویت کننده است و آثار آن را خیلی زود در خود مشاهده می کنید.

 

 

درمان اسهال :

 

 

جوشاندهٔ برگهای پروانش بحرانهای قولنج، اسهال، اسهال خونی یا سنگینی معده را برطرف می کند. برای تهیهٔ جوشاندهٔ برگهای پروانش باید سی گرم برگهای پروانش تازه یا خشک را ریزریز کرده و دو ساعت در نیم لیتر آب سرد بخیسانید، بعد از آن روی آتش بگذارید تا چند دقیقه بجوشد و پانزده دقیقه دم کرده و بعد آن را صاف کنید و در طی روز سه یا چهار فنجان از آن را بنوشید.

 

 

ترشحات سفید خانمها :

 

 

جوشاندهٔ برگهای پروانِش به ترتیبی که طرز تهیه آن را در مورد معالجهٔ برونشیت شرح دادیم به همان مقدار داروی شفابخشی برای معالجهٔ ترشحات سفید خانمها میباشد. رگلهای زیاد جوشاندهٔ برگهای پروانِش برای تنظیم رگلهای زیاد خانمها و دختر خانم ها  مؤثر و مفید است و دردهای قاعدگیهای ماهانه را آرام می کند. طرز تهیهٔ آن این است که سی گرم برگهای خشک یا تازهٔ پروانش را تکه تکه در ده و دو ساعت تمام در نیم لیتر آب سرد بخیسانید، بعد ظرف محتوای آن را ثروت آتش بگذارید تا چند دقیقه بجوشد و آن را صاف کنید و هر روز سه تا چهار فنجان در طی روز بنوشید.

 

 

 

رفع خونریزی بینی با پروانش :

 

 

جوشاندهٔ برگهای پروانش برای درمان خونریزی بینی نیز بسیار مفید و مؤثر است و با نوشیدن چند فنجان از این جوشانده در طی روز از شر مزاحمت آن خلاصی خواهید یافت.
طرز تهیه .و مقدار مصرف آن به شرحی است، که در مورد درمان برونشیت توضیح دادیم .

 

 

 

ورم پستانهای مادران شیردهی که دچار ورم پستان و یا جاری شدن شیر از آن می شوند :

 

 

 

اگر جوشاندهٔ برگهای پروانِش را به صورت کمپرس مدت دو ساعت روی پستانهای خود بگذارند ورم پستانها درمان شده و سرازیر شدن شیر از انها متوقف می شود.
برای تهیهٔ ضماد پروانش باید پنجاه گرم برگهای پروانش تازه یا خشکی را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا دوازده دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کرده و پارچه ای در آن بیندازید. پارچه را که هرچه داغتر باشد بهتر است . پارچه را روی ورم سینه بگذارید .

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.