خانه » توت فرنگی ،راز درمان انواع بیماری های خونی

توت فرنگی ،راز درمان انواع بیماری های خونی

برگ و ریشه ی توت فرنگی خاصیت ضدعفونی و ضد احتقان خون را دارد و برای اسهال های معمولی ، اسهال های خونی و ورم روده ها مصرف میشود.با ما در این مقاله از سایت پارسی وان همراه باشید.

 

 

نسخه های توت فرنگی

 

 

درمان کم خونی با توت فرنگی :

 

 

کسانی که که کم خون هستند باید هر روز سیصد تا پانصد گرم میوهٔ توت  فرنگی بخورند و برای مدتی که توت  فرنگی به عمل می آید و در دسترسی دارند مصرف آن را ادامه دهند، بزودی خواهند دید که قوای بدنی خود را بازیافته و رنگ و روی سرخی پیدا کرده اند. اگر صد و بیست و پنج گرم توت  فرنگی را در نیم لیتر شیر مخلوط کنید و با شکر شیرین سازید و میل کنید غذای خوبی برای تقویت عمومی بدن است، و کسانی که ضعیف هستند و یا دوران نقاهت بعد از بیماری را طی می کنند باید از این نسخهٔ مقوی استفاده کنند.

 

 

درمان یبوست :

 

 

یبوست عارضهٔ بدی است و اغلب اشخاصی که به این عارضه مبتلا هستند به بیماریهای دیگری مبتلا می شوند. بهترین داروی طبیعی برای درمان یبوست رژیم توت  فرنگی است، و ترتیب عمل به آن این است که هر روز سیصد تا پانصد گرم توت  فرنگی مصرف کنید و یا صد و بیست و پنج گرم توت فرنگی را در نیم لیتر شیر مخلوط کنند و با شکر شیرین سازند و مصرف کنند تا از عارضه مزاحم یبوست خلاصی یابند.

 

 

درمان اسهال :

 

 

بیست گرم برگ توتفرنگی خشک را در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و دو یا سه دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طی روز آن را بنوشید.

 

 

اسهال خونی و ورم روده ها:

 

 

کسانی که مبتلا به اسهال خونی و یا ورم روده ها شده اند باید بیست و پنج گرم ریشهٔ توتفرنگی را که خشک کردهاند در نیم لیتر آب سرد بریزند و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارند تا جوش اید و دوازده دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کنند و با عسل شیرین سازند و در طی روز مصرف کنند.

 

 

درمان نقرس با توت فرنگی :

 

 

کسانی که نقرس دارند اگر میوهٔ توتفرنگی را بخورند بهبود مؤثری در خود احساس خواهند کرد. مقدار مصرف توت فرنگی برای کسانی که نقرس دارند، سیصد تا پانصد گرم در روز است، و همچنین می توانند صد و بیست و پنج گرم توتفرنگی رسیده را در نیم لیتر شیر مخلوط کنند و با شکر شیرین سازند و مصرف کنند.
کسانی ه نقرس دارند میتوانند از جوشانده ی برگ توتفرنگی هم استفاده کنند، به این ترتیب که بیست گرم برگهای خشک توتفرنگی را در نیم لیتر آب بریزند و ظرف محتوای آن را به روی آتش بگذارند تا به جوش اید و دو تا سه دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کرده و با عسل میل کنند.

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.