خانه » سلامت » بیماری ها » دلیل ایجاد مکرر عفونت مثانه در بانوان

دلیل ایجاد مکرر عفونت مثانه در بانوان

در این مطلب از سایت پارسی۱ برای شما از بیماری عفونت مثانه و علل ایجاد عفونت مثانه صحبت می کنیم، این عارضه معمولا برای اکثر بانوان یک بار در طول عمرشان اتفاق افتاده است :

 

 

عفونت مثانه چیست:

سیستیت یا عفونت مثانه یکی از شایعترین بیماریهایی است که زنان به آن مبتلا می شوند. تقریباً نیمی از زنان در مقطعی از عمر خود به عفونت مثانه مبتلا می شوند و حدود بیست درصد آنان مکرراً به این حالت دچار می شوند.

 

برخی از زنان حالات تشریحی (آناتومیک) خاصی دارند که آنها را به عفونتهای دستگاه ادراری شما نیز اگر نظیر زنان، مرتباً یا حتی به صورت گه گاهی دچار عفونت مثانه می شوید، و به ناهنجاریهای تشریحی نیز مبتلا نیستید، بهتر است بدانید که درمانهای طبیعی بسیار مؤثری وجود دارند که به پیشگیری از این عفونتها کمک می کنند.

 

همچنین بهتر است بدانید که درمانهای مکرر با آنتیبیوتیک ها عملاً ممکن است استعداد شما را برای عفونت افزایش دهد، به همین دلیل درمانهای طبیعی .مطلوبترند

 

عفونت مثانه، زمانی رخ میدهد که باکتریها (معمولا از روده) مسافت کوتاه مقعد تا مجرای ادرار را طی کنند و داخلی مثانه شوند. زمانی که باکتریها به انجا میرسند، تکثیر مییابند و ایجاد عفونت می کنند که شما با احساس نیاز مکرر به ادرار کردن همراه با درد یا سوزش متوجه آن می شوید

 

(اگر علاوه بر علائم فوق دچار تب، درد کمر و یا خون در ادرار باشید، احتمال دارد به عفونت کلیه نیز مبتلا شده باشید که در این صورت باید به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که عفونت ،مثانه شما به عفونت کلیه مبدل شده است، باید حتما پس از انجام درمان توصیه های مطرح شده در اینجا جهت پیشگیری از عفونتهای بعدی پیروی کنید.)

 

زنان بیش از مردان مستعد عفونت مثانه هستند زیرا مقعد آنان به مجرای ادرار بسیار نزدیک است و این امر دستیابی باکتریها به مثانه را ساده تر میسازد. (در مردان، عفونت مثانه براثر بزرگی و عفونت پروستات ایجاد می شود که باید آن را سیستیت چند علت دارد، از جمله عدم رعایت بهداشت، نزدیکی فراوان و کم بودن دفعات ادرار کردن.

 

درگذشته، زنان بسیاری با ابتلاء به بیماری عفونت مثانه .بی دلیل خاصی ، دچار خجالت زدگی می شدند زیرا احساس میکردند این امر نشانهٔ آن است که دفعات نزدیکی آنها بیش از اندازه بوده است.

 

یکی از بیماران خانمی که به دیدن دکتری آمده بود از ابتلاء به عفونتهای مکرر مثانه دچار تعجب شده بود زیرا وی مجرد بود و مردی در زندگیش وجود نداشت. او تقریباً مطمئن بود که دکترش حرف وی را باور نمی کند.

 

هرچند این مطلب صحت دارد که عفونتهای مثانه گاهی تحت عنوان «سیستیت ماه عسل» نامیده می شوند، بسیاری از زنان در نتیجهٔ بهداشت غلط دچار عفونتهای مثانه می شوند (بخصوص در زنان غیرمسلمان که پس از اجابت مزاج با دستمال توالت خود را پاک می کنند و این عمل را به غلط از عقب به جلو انجام میدهند.)

 

این کار باکتریها را در تماس نزدیک با مجرای ادرار قرار می دهد. تمیز و خشک نگاه داشتن ناحیهٔ تناسلی حائز اهمیت فراوان است

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *