خانه » سلامت » تغذیه سالم » خواص تیول و دم کرده ی آن در سلامتی

خواص تیول و دم کرده ی آن در سلامتی

طبق آخرین تحقیقاتی که کرده اند گلهای تیول دارای تانن، موسیلاژ، قند، سقز، هزیریلین با سراتین، اسید مالیک، اسید تارتریک، اسید استیک املاح معدنی کلسیم است. شما در مورد بیماری تصلب شرایین، اختلالات جریان خون، سوء هضم، نفخ شکم و درد معده، گریپ، بی خوابی، میگرن، عوارض عصبی، رماتیسم، نقرس و تهوع آن را استعمال خواهید کرد.با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

 

 

نسخه های تیول :

 

 

درمان تصلب شرایین  با تیول :

 

 

بیست تا سی گرم گل خشک تیوَل را در یک لیتر اب جوش به مدت ده دقیقه دم کرده و صاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طول شبانه روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید. نوشیدن دم کردهٔ گل تیوَل برای معالجهٔ تصلب شرایین فوق العاده مؤثر و مفید است، اگر شما هم مبتلا هستید از این نسخه ساده و ارزان استفاده کنید.

 

 

درمان اختلالات جریان خون :

 

 

اختلالاتی که در اثر جریان خون پیدا می شود مثل واریس، ورم ساق پا، بواسیر و امثال آن با دم کردهٔ گل تیوَل معالجه می شود.  برای تهیهٔ دم کردهٔ گل تیول بیست تا سی گرم گل تیول را در یک لیتر آب جوش دم کنید تا ده دقیقه بماند، بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین کرده و هر روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید.

 

 

درمان درد معده :

 

 

دم کردهٔ گل تیوَل به ترتیبی که طرز تهیه و مقدار مصرف آن را در مورد معالجهٔ تصلب شرایین شرح دادیم برای انواع دردهای معده مفید است و با شما هروقت مبتلا به سو و هضم، سنگینی معده و نفخ شکم شدید هر روز با سه تا پنج فنجان دم کردهٔ تیوَل را مصرف کنید.

 

 

درمان گریپ :

 

 

دم کردهٔ تیول برای معالجهٔ گریپ نیز مؤثر است. و برای تهیهٔ دم کردهٔ تیول باید بیست تا سی گرم گل خشک تیول را در یک لیتر آب جوش ده دقیقه دم کرده و صاف کنید و با عسل شیرین کنید و هر روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید.

 

درمان بی خوابی:

 

 

اگر دچار بی خوابی هستید و شبها خواب به چشمان شما نمی رود قرص خواب آور نخورید، به جای آن دم کردهٔ گل تیوَل را که طرز تهیه و مقدار مصرف آن را در مورد تصلب شرایین شرح دادیم به همان مقدار و تحت همان شرایط بنوشید. دم کردهٔ گل تیوَل آرام بخش و خواب آور است.

 

 

درمان میگرن یا سردرد شدید :

 

 

سردرد شدید نیمهٔ سر بیماری بد و موذی است و شخص مبتلا را به زحمت فراوان می اندازد.  برای معالجه و درمان میگرن باید خود را عادت دهید که مرتب دم کردهٔ گل تیوَل را بنوشید طرز تهیه و مقدار مصرف همان است که در مورد معالجهٔ تصلب شرایین شرح دادیم.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *