خانه » سلامت » تغذیه سالم » رازیانه برای هر دردی حکم آب روی آتش دارد.

رازیانه برای هر دردی حکم آب روی آتش دارد.

در دانه های ریز رازیانه خواص زیادی پنهان است.از این دانه ها روغنی استخراج میکنند که بوی معطری دارد.این دانه ها دارای خواص درمانی بسیاری ست.اگر یک مشت دانه های رازیانه را در یک لیتر آب جوش ده روز بخیسانید و بعد آن را کم کم و و در طی چند روز بنوشید ، مزمن ترین سرفه ها را درمان خواهید کرد.با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

 

 

 

نسخه های رازیانه

 

معالجهٔ آسم با دم کردهٔ رازیانه

 

یک قاشق قهوه خوری دانه های راز یانه را در یک فنجان اب گرم بریزید و ده دقیقه دم کنید و بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و بنوشید .نوشیدن سه فنجان از این دم کرده قبل از صبحانه و ناهار و شام  سرفه را هم در شما درمان میکند.

 

معالجه قولنج با رازیانه

 

پانزده تا سی گرم دانه های خشک راز یانه را که خرد کرده اید در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و یک دقیقه بجوشد، بعد آن را ده دقیقه دم کنید سپس از صافی رد کنید و با عسل شیرین سازید و یک فنجان از این جوشانده را بعد از غذا بنوشید. جوشانده رازیانه به ترتیبی که در بالا دستور تهیه و مصرف آن را شرح دادیم، تشنج روده بزرگ و عفونت روده ها را تسکین و درمان میکند.

چشم خود را با جوشاندهٔ رازیانه بشویید

 

اگر محلول شستوشوی چشمان خود را از جوشاندهٔ راز یانه تهیه کنید و به صورت نیمه گرم با پنبه به چشمان خود بمالید قوهٔ بینایی شما افزایش خواهد یافت و برای ورم چشمانتان نیز تأثیر خواهد کرد. طرز تهیهٔ جوشاندهٔ رازیانه برای محلول شستوشوی چشمان این است که پانزده تا سی گرم دانهٔ رازیانه را کمی خرد کنید و در ظرفی بالا یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به
جوش اید و یک دقیقه بجوشد، بعد ده دقیقه آن را دم کنید سپس آن را از  پارچه ای عبور دهید تا صاف شود و وقتی نیمگرم بود از آن برای شست و شوی چشمان خود استفاده کنید.

معالجهٔ سیاه سرفه با رازیانه

 

دم کردهٔ تخم راز یانه سرفه های بی در بی سیاه سرفه آرام میکند. برای تهیهٔ دم کردهٔ تخم رازیانه باید بیست تا پنجاه گرم تخم رازیانهٔ خشک را که خرد شده باشد در یک لیتر آب جوش مدت هشت روز بخیسانید و بعد از هر غذا یک لیوان کوچک از آن را بخورید. خیساندهٔ راز یانه خستگی سیاه سرفه را نیز برطرف میکند.

 

درمان درد معده با رازیانه

 

سوزش و سنگینی معده و سوء هاضمه با مصرف جوشاندهٔ راز یانه آرام می شود. پانزده تا سی گرم تخم راز یانه را کمی بکوبید و در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و یک دقیقه بجوشد، بعد ظرف را از روی آتش بردارید و بگذارید ده دقیقه دم شد، سپس آن را صاف کرده و با نبات کوبیده شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.