خانه » سلامت » بیماری ها » درمان عفونت مثانه با رژیم بدون مخمر

درمان عفونت مثانه با رژیم بدون مخمر

این مطلب از سایت پارسی۱ به چگونگی درمان عفونت مثانه به ساده ترین روش ها اختصاص دارد..با ما همراه باشید …

 

 

روش درمان عفونت مثانه :

برای درمان عفونت مثانه ، علاوه بر نحوهٔ صحیح طهارت، باید از مصرف اسپری ها و دوشهای بهداشتی زنانه و حمام در وان پر از حباب خودداری کرد.

 

سعی کنید از پوشیدن لباسهای تنگ خودداری کنید و در بحث درمان عفونت مثانه ، تحقیقات اخیر نشان داده است که عادت دیگری که ممکن است باعث رواج عفونت مثانه شود و حتی ممکن است از عدم رعایت بهداشت یا فعالیت جنسی مهمتر باشد، ادرار کردن نامرتب است.

 

امروزه میدانیم که زنانی که ادرار خود را به مدتی طولانی پس از احساس نیاز به رفتن به دستشویی نگاه می دارند بسیار بیش از زنانی که بلافاصله پس از احساس نیاز، ادرار میکنند، دچار عفونت مثانه می شوند. چرا؟

 

زیرا ادراری که در مثانه نگهداری می شود به باکتریها که غلظت آنها هر بیست دقیقه یک بار دو برابر می شود، زمان بیشتری برای بدل شدن به عفونت می دهد. اگر مایلید به درمان عفونت مثانه ، به طور منظم ادرار کنید.

 

مسلماً اگر بخواهید مرتب ادرار کنید، باید به میزان کافی مایعات، به ویژه آب، بنوشید. خانم بیماری عنوان می کرد که برای پیشگیری از احساس سوزش که بهنگام ادرار کردن به وی دست میداد، نوشیدن مایعات را متوقف کرده بود، در حالی که ناآگاهانه ایجاد عفونت را تسریع می کرد.

 

برای درمان عفونت مثانه ،تخلیهٔ مکر مثانه باکتریها را با جریان ادرار به بیرون می شوید. بنابراین روزانه هشت لیوان دویست و پنجاه سی سی اب بنوشید. علاوه برادرار کردن منظم، باید پیش از نزدیکی مایعات بنوشید و بلافاصله پس از آن ادرار کنید. این کار به پاک شدن مجرای ادرار و پیشگیری از ایجاد عفونت و درمان عفونت مثانه کمک می کند.

 

در درمان عفونت مثانه ،مسلماً شستن ناحیهٔ تناسلی به طور کامل پس از نزدیکی نیز سودمند خواهل بود. اگر تا به حال به عفونت مثانه دچار شده باشید، احتمال دارد راجع به روش قدیمی و شفا با آس بری صیغرا، مطالبی شنیده باشید.

 

قبلاً تصور می کردند که آب این میوه منجر به اسیدی شدن ادرار می شود و احتمال ایجاد عفونت را کمتر می کند. برخی پزشکان شفا با آسیبری صیغر را به مسخره می گرفتند زیرا معتقد بودند. این کار در واقع تنها نوشیدن مقدار زیادی مایع است که باعث می شود حجم زیاد ادرار باکتریهای سیستم ادراری را به بیرون شستشو دهد.

 

اما امروزه میدانیم که شفا با آس بری صیغر در درمان عفونت مثانه روشی مؤثر است. این روش به این دلیل مؤثر است که آب میوهٔ مذکور حاوی ماده ای است که چسبیدن باکتریها را به پوشش داخلی مجرای ادرار و مثانه دشوار میسازد. آب آس بری صیغر باید بخشی از درمان عفونت مثانه طبیعی شما باشد.

 

اما از آنجا که انواع موجود در سوپرمارکتها معمولاً حاوی مقادیر زیادی شکر است بهتر است آب آسیبری صیغر را از فروشگاههای موادغذایی بهداشتی تهیه کنید تا نتایج بهتری به دست آید. به عنوان راه حل دیگر می توانید کپسولها یا سایر اشکال تغلیظ شدهٔ آن را تهیه کنید. من علاوه بر فرم تغلیظ شده یا کپسول آس بری صیغر، ویتامین C بافر شده را نیز بعنوان یک عامل اثبات شده برای مقابله با عفونت، بهمراه بیوفلاونوئیدها، روی و ویتامین A به بیماران توصیه می کنیم.

 

در درمان عفونت مثانه . ویتامین A اثر ضد باکتری دارد و به اسیدی شدن ادرار کمک می کند. . هرچند آنتیبیوتیکها گاهی در درمان سیستیت و همیشه در درمان عفونتهای کلیه ضروری هستند، گاهی ممکن است ایجاد مشکل کنند.

 

در حالی که دارای علائم عفونت مثانه (احساس دفع، تکرر و درد بهنگام ادرار کردن) ہودند ، آزمایشهای مکرر ادرار مبین وجود باکتری نبود. در این موارد، درمانهای قبلی با آنتیبیوتیکها باعث کشته شدن باکتریهای خوب و بد می شود که ایجاد عفونتهای مخمری می کند. در صورتی که مکررا به عفونتهای مثانه دچار می شوید یا تحت درمان با آنتیبیوتیک بوده اید و متعاقباً به تحریک مثانه مبتلا شده اید، توصیه میشود از روش حذف کردن مخمرها استفاده کنید.

 

این بدان معنی است که باید به مدت سه ماه از یک رژیم عاری از مخمر پیروی کنید و از مصرف غذاهای حاوی مخمر شامل نان، پنیر، قارچ، سرکه، سس سویا، غذاهای تخمیر شده، الکلی، روغن زیتون و ترشیها خودداری کنید.

 

به علاوه مصرف مکملهای غذایی اسیدوفیلوس به حذف مخمرها کمک خواهد کرد. در صورتی که مستعد ابتلا به عفونتهای مکرر مثانه هستید، بهتر است ماست (به خصوص نوع حاوی میکروبهای زنده) را به رژیم غذایی معمول خود بیفزایید

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *