خانه » سلامت » بیماری ها » کنترل و درمان ساده ی خشکی چشم در منزل

کنترل و درمان ساده ی خشکی چشم در منزل

در این مطلب از سایت پارسی۱ در مورد یکی دیگر از مشکلات چشم به اسن خشکی چشم صحبت می کنیم..درباره ی علایم و درمان آن..با ما همراه باشید :

 

اغلب بیماران راجع به چند مشکل شایع چشمی مشورت میگیرند و از آنجا که اسامی این بیماریها، نااشناست، نیاز به معرفی دارند… پیش از آنکه مشکلات ساده ای را که خود شما به کمک روشهای طبیعی قادر به درمان آنها هستید، شرح دهیم، لازم می دانیم علائمی را که باید شما را وادارد که به نزد پزشک بروید، ذکر کنیم.

 

 

این علائم عبارت اند از:

 

وجود جسمی در چشم که علی رغم شستشو با آب، از چشم خارج نشود.

 

صدمه به چشم، شامل بریدگی، سوراخ شدگی یا ضربهٔ غیر نافذ که باعث درد یا .تأثیر سویی بر بینایی شود

 

وارد شدن ماده ای شیمیایی به چشم که پس از شستشو با اب باعث درد شود.

 

حساسیت غیرمعمول به نور

 

التهاب چشم در طی دورهٔ حاد گلودرد یا هرپس

 

کوری ناگهانی یا ظهور هاله ای در اطراف منابع نوری

 

بروز درد در هنگام کاربرد لنزهای تماسی چشم

 

 

خشکی چشم به چه معناست :

خشکی چشم، عبارت از خستگی، سوزش و گاهی برخلاف نامش، اشک ریزش از چشم است. مشکل خشکی چشم شایع افراد مسن است. در حال ورد ۳۰ درصتل افراد بیش از چهل سال (که به علت نامعلومی اغلب آنها را خانم ها تشکیل می دهند) به خشکی چشم مبتلا هستند.

 

هنگامی که پا به سن می گذاریم، کیفیت و مقدار اشک روبه کاهش می گذارد و چربی تولید شده در غدد پلک کافی نیست. گاهی، افراد بر اثر عوارض جانبی مصرف یک دارو دچار خشکی چشم یا کمبود اشک می شوند.

 

داروهای ادرارآور و نیز داروهای ضدافسردگی و همچنین آنتی هیستامینها (داروهای ضد حساسیت) ممکن است باعث خشکی چشم شوند. گاهی ویتامین B۶ که یک ادرارآور طبیعی است، یا DLPA یا تیروزین که از ضد افسردگی های طبیعی هستند، ممکن است باعث خشکی چشم شوند.

 

گاهی خشکی چشم بر اثر بیماریهای تیروئید، آرتریت روماتوئید یا سندروم شوگرن که نوعی بیماری بافت همبند است، به وجود می آید.

 

 

درمان خشکی چشم چیست :

در صورتی که به خشکی چشم مبتلا هستید اولین کار شما باید مراجعه به پزشک برای یافتن علت آن باشد. زمانی که مطمئن شدید، این حالت براثر بیماری پلک، عفونت یا بیماری سیستمیک ایجاد نشده است، میتوانید با روشهای طبیعی آن را درمان کنید.

 

فراورده هایی در بازار وجود دارند که شبیه اشک طبیعی هستند و می توان به عنوان قطرهٔ چشمی به کار برد. میتوانید این محصولات را بدون نیاز به نسخه از داروخانه ها تهیه کنید. از محصولاتی که حاوی ترکیبات منقبض کنندهٔ عروق هستند پرهیز کنید. این ترکیبات عروق چشم را منقبض میکنند و باعث تشدید مشکلی می شوند.

 

برخی از بیماران با مصرف مکمل غذایی روغن گل پامچال به نتایج خوبی دست یافته اند. از آنجا که حرارت خشک در زمستان ممکن است باعث تحریک بیشتر خشکی چشم شود، از دستگاههای مرطوب کنندهٔ هوا استفاده کنید. نکتهٔ ساده ای که باید به خاطر داشته باشید این است که بایدچشمهایتان را از معرضی باد و آفتاب مصون نگه دارید. برای این کار از عینک آفتابی استفاده کنید.

 

علاوه ہر مصرف مکملهای غذایی روزانهٔ خورد از مواد زیر استفاده کنید:

 

روغن گل پامچال: ۵۰۰ میلی گرم سه بار در روز.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.