خانه » سلامت » بیماری ها » عارضه واژینیت در زنان به چه علت رخ میدهد

عارضه واژینیت در زنان به چه علت رخ میدهد

در این مطلب از سایت پارسی۱ برای شما از بیماری واژینیت در بانوان صحبت میکنیم..اگر از این بیماری رنج می برید و به دنبال علت واژینیت هستید با ما همراه باشید

 

 

بیماری واژینیت چیست :

واژینیت اصطلاحی است که به التهاب مهبل اطلاق می شود. اغلب زنان حداقل یک بار در زندگی به نوعی اختلال در وضعیت طبیعی مهبل دچار می شوند و برخی نیز بر اثر تحریکات مزاحم دائمی به ستوه می آیند.

 

یکی از مشکلات مربوط به درمان واژینیت، شناخت دقیق علت آن است. اغلب، زنان به دلیل مشکلی درمان می شوند که به آن مبتلا نیستند، در حالی که علت واژینیت آنان ناشناخته باقی میماند.

 

گاهی خانمها از اینکه به عفونتهای مکرر مهبل دچار می شوند تعجب می کنند. بیمارانی بوده اند که میگفتند فقط آموخته اند که با این ناراحتی زندگی کنند. تصور نمی کنیم چنین چیزی اصلاً ضرورت داشته باشد. در صورتی که مکرراً به عفونت مبتلا می شوید، حتما دلیلی برای واژینیت وجود دارد.

 

 

علت های اصلی بیماری واژینیت مکرر:

 

در اینجا به سه دلیل عمدهٔ عفونت مکرر و واژینیت اشاره می کنیم

 

۱ – در درجه اول ممکن است واژینیت را به درستی درمان نکرده باشید، یا اینکه پزشک معالج شما نوع عفونت را درست تشخیص نداده باشد یا اینکه شما خود بدون اطلاع از نوع عفونتی که به ان مبتلا هستید، مبادرت به درمان خود کرده

 

۲- واژینیت شما به عفونت سرتاسری (سیستمیک) مبدل شده و با درمان موضعی بهبود نمی یابد. این حالت در کاندیدیازیس شایع است. در این صورت باید مطمئن شوید که همسر شما نیز همراه شما تحت درمان قرار میگیرد اغلب موارد واژینیت ، به ویژه واژینیت عفونی ، مستلزم درمان به دست پزشک است.

 

از آنجا که شناخت علت عفونت واژینیت بسیار مهم است و نیز به این دلیل که در اغا موارد بهبود بیمار به داروهای تجویزی وابسته است، باید پافشاری کنید که پزشکی معالج بیماری را دقیق تشخیص دهد.

 

از طرف دیگر، در صورتی که در گذشته نوع خاصی از عفونت در شما تشخیص داده شده باشد و شما مطمئن باشید که مجددا به همان حالت دچار شده اید، به خصوصی در صورتی که عامل بیماری کاندیدیازیس باشد، میتوانید خود درمان را شروع کنید. و در صورتی که علت واژینیت شما عفونی نباشد (و براثر یک عامل محرک ایجاد شده باشد) خود میتوانید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

 

در اینجا علل اصلی واژینیت را بیان می کنیم تا با احتمالات مختلف آشنا شوید

 

شایعترین نوع عفونی بر اثر کاندیداآلبیکنس به وجود میآید که قارچی است که به طور طبیعی در مهبل وجود دارد اما هنگامی که چیزی باعث برهم خوردن تعادل محیط آن شود، به شکل افسارگسیخته رشد می کند. اغلب زنان از ابتلاء خود به عفونت کاندیدایی اطلاع دارند زیرا خارش معمول و ترشح پنیری همراه آن را به خوبی می شناسند.

 

«تریک» دومین نوع شایع عفونت مهبل است. علامت شایع این عفونت، ترشح سفید مایل به سبز یا زردرنگی است که بسیار بدبو است. بر خلاف کاندیداآلبیکنس که به طور طبیعی در واژن وجود دارد، تریک یک عفونت تک یاخته ای است که اغلب از طریق تماس جنسی وارد مهبل می شود.

 

پزشک قادر است به راحتی عفونت تریکومونایی را زیر میکروسکوپ تشخیص دهد و برای درمان آن دارو تجویز کند. همسر بیمار نیز باید همزمان درمان شود.

 

۳ هرپس نوعی عفونت ویروسی است که تقریباً همیشه از طریق تماس جنسی انتقال می باید. علائم بیماری دو تا هشت روز پس از برقراری تماس جنسی با شخص آلوده ظاهر می شوند. بیمار متوجه برآمدگیهای کوچک قرمز رنگ و خارش داری روی مهبل خود می شود که به تاولهای دردناک تبدیل می شوند و درنهایت خواهند ترکید. (مردان در صورت ابتلاء به هرپس، به علائمی مشابه روی آلت تناسلی دچار خواهد شد.)

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *