خانه » سلامت » بیماری ها » معرفی علت ایجاد انواع واژینیت در زنان

معرفی علت ایجاد انواع واژینیت در زنان

در این مطلب از سایت پارسی۱ در مرود روش درمان انواع واژینیت صحبت میکنیم..با توجه با علت های مختلف واژنیت ، درمان انواع واژینیت نیز متفاوت است.. با ما همراه باشید :

 

 

انواع واژینیت کدامند :

در بحث انواع واژینیت خانمی که نگران ابتلاء خود به هرپس تناسلی باشد باید به پزشک مراجعه کند، زیرا اخیرا دارویی عرضه شده که ممکن است نتیجه بخش باشد.

 

در امریکا کلامیدیا در حال تبدیل شدن به شایعترین بیماری منتقله از جنسی است. معمولا تا زمانی که بیماری به مراحل نسبتاً پیشرفتهٔ خود نرسیده است، علائمی ندارد. در صورتی که کمتر از بیست و پنج سال دارید، در صورتی که تماس جنسی با افراد مختلف داشته اید، یا اگر به هنگام نمونه برداری از دهانهٔ رحم به دست پزشک دچار خونریزی می شوید، احتمال آلودگی شما به کلامیدیا وجود دارد.

 

 

یکی دیگر از انواع واژینیت بیماری واژینیت کلامیدیا ممکن است باعث ایجاد آثار دائمی روی لوله های رحم شود که از علل مهم نازایی است. زنانی که باردار هستند و مشکوک به ابتلاء به عفونت مهبل هستند باید از پزشک خود بخواهند که آنان را از نظر ابتلاء به کلامیدیا آزمایش کنند، زیرا ممکن است این بیماری باعث بروز مشکلاتی برای فرزند آنان شود.

 

 

سوزاک نوعی دیگر از انواع واژینیت منتقله از طریق جنسی است که مستلزم تشخیص و درمان با آنتی بیوتیکها به دست پزشک است. هرچند مردان مبتلا به سوزاک دچار ترشح واضح و درد به هنگام ادرار کردن می شوند، زنان ممکن است علائمی بروز ندهند و در نتیجه مجبورند به صداقت همسر خود یا آزمون آزمایشگاهی تکیه کنند.

 

 

در این بیماری نیز، در صورتی که خانمی دلیلی برای مشکوک بودن از نظر ابتلاء به سوزاک داشته باشد، باید فوراً به پزشک مراجعه کند، زیرا موارد درمان نشدهٔ این بیماری باعث نازایی خواهند شد.

 

 

در بحث انواع واژینیت ، علاوه بر واژینیت عفونی، واژینیت تحریکی نیز وجود دارد که بر اثر هر عاملی که باعث تحریک مهبل شود، به وجود می آید.

 

 

محرکها ممکن است مواد شیمیایی و یا مواد حساسیت زا (الرژن) از قبیل مواد موجود در پاک کننده های البسه، اسپرم کش ها، محصولات بهداشتی زنانه، کاندوم، صابونها، اجسام خارجی از قبیلی تامپون یا پردههای (دیافراگم های) ضد بارداری که به مدت طولانی باقی ماند. باشند و یا محرکهای ضربه ای (تروماتیک) باشند که از جملهٔ آنها فعالیت جنسی و . . . . .ضربه به ناحیهٔ مهبل است بالاخره، نوعی واژینیت هورمونی نیز وجود دارد.

 

 

 

در بحث انواع واژینیت ، شایع ترین واژینیت هورمونی، واژینیت استحاله ای (آتروفیک ) است. این حالت معمولا مشکل زنان یائسه و راه تماس زنانی است که تحت عمل جراحی برداشت تخمدان قرار گرفتهاند. علائم این بیماری شامل خارش، سوزش و ترشحات آبکی مهبل است. در صورتی که مشکوک به ابتلاء به این بیماری هستید، به پزشک مراجعه کنید.

 

 

نوع دیگری از انواع واژینیت هورمونی افزایش ترشحات مهبل است که بر اثر تغییرات ماهانه در مقدار هورمونهای بدن به وجود می آید. اغلب زنان بدن خود را به حد کافی می شناسند که تشخیص دهند مقدار ترشحات مهبل آنان در روزهای مختلف ماه، متفاوت است، اما برخی خانمها افزایش ترشحات هنگام تخمک گذاری را ناراحت کننده تلقی می کنند و از پزشک خود برای این مسئله کمک می خواهند.

 

 

معمولا این حالت چیزی بیش از یک تغییر هورمونی ساده نیست و نه می توان و نه لزومی دارد که کار خاصی برای آن انجام شود.

 

همان گونه که در بالا اشاره شد، اغلب عفونتهای مهبل مستلزم کمک متخصصی ممکن است در بعضی خانمها عود کنند،

 

برخی اقدامات احتیاطی در انواع واژینیت :

 

برای تشخیص و درمان انواع واژینیت به متخصص زنان مراجعه کنید.

 

برای پیشگیری از عود انواع واژینیت به توصیه های زیر عمل کنید

 

شلوار یا جوراب شلواری تنگ نپوشید.

 

رطوبت اضافی شرایط ایجاد عفونت را تسهیل می کند.

 

زیرپوش نخی جریان هوا را امکان پذیر میسازد و نسبت به نوع نایلونی ارجح است

 

به رژیم غذایی خود کشت لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس اضافه کنید و برای این منظور روزانه مقداری ماست که حاوی کشت زنده باشد، مصرف کنید (این مطلب روی برچسب آن مشخص شده است).

 

میتوانید از کپسولهای اسیدوفیلوس که در فروشگاههای موادغذایی بهداشتی موجود هستند نیز استفاده کنید. معمولا سه کپسول در روز تجویز می شود

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *