خانه » سلامت » تغذیه سالم » کدو بهترین غذای افراد مبتلا به بیماری معده

کدو بهترین غذای افراد مبتلا به بیماری معده

 

با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید تا شما را با خواص درمانی کدو آشنا سازیم.

 

 

نسخه های کدو

 

 

برای یبوست

 

 

دویست گرم سیب درختی را به تکه هایی اندازه یک گردو ببرید و هشتصد گرم گوشت کدو را که پوست و تخم نداشته باشد به همان اندازه ببرید و در ظرفی بریزید و صد گرم شکر روی آن بریزید و آنقدر آب به آن اضافه کنید که روی آن را بگیرد، سپس ظرف محتوای سیب، کَدو، شکر و آب را روی آتش ملایمی بگذارید تا آهسته آهسته بجوشد، وقتی خوب پخت آن را در سبزی خردکن بریزید وله کنید و به صورت کمپوت در آورید کمی و به ان دارچین و وانیل و پوست پرتغال یا نارنج اضافه کرده و سپس مصرف کنید.
کمپوت کَدو و سیب به ترتیبی که در بالا شرح دادیم و شما آن را تهیه می کنید غذای ملین خوبی است و برای دفع یبوست تأثیر زیادی دارد.

 

 

 

برای دفع اختلالات هاضمه:

 

 

 

چون کَدو براحتی میپزد غذایی است که برای معده های علیل فوق العاده مفید است و میتوان کدوی پخته را به بچه ها، به پیرمردان و به کسانی که دچار بیماری عفونی شده اند و دوره نقاهت را می گذرانند تجویز کرد. کدو را با شکر، کره و یا خامه یا شیر به صورت پوتاژ و یا پوره و قبل غذا هم می توان مصرف کرد. کدوی پخته با عدس غذای مناسبی برای سینه های گرفته است. برای درمان سنگینی معده و اسهال صد گرم گوشت کلو را که تکه تکه کرده اید در یکی لیتر آب آنقدر بجوشانید تا نصف آب آن بخار شود، بعد آن را در صافی بریزید و آب آن را بگیرید و با کمی شکر شیرین کنید و هروقت خواستید بخورید. با آب کدوی پخته به ترتیبی که در بالا شرح داده شد برای کسانی که مبتلا به سنگینی معده و یا اسهال شده اند هم غذا و هم دوامی باشد. کمپوت کدو هم برای مبتلایان به سنگینی معده و اسهال مفید است.

 

برای تسکین درد بواسیر:

 

 

 

کسانی که درد بواسیر دارند اگر هر روز سه بار و هر باریک لیوان آب کدو میل کنند بزودی احساس خواهند کرد که درد بواسیر آنها تسکین یافته و رفته رفته تمام شده است. برای تهیهٔ آب کدو باید صد گرم گوشت کدو را ریزریز کرده و در یک لیتر آب آنقدر بجوشانید تا نصف آب آن بخار شود و سپس ان را صاف کرده و مصرف کنید .

 

 

پماد زخم و سوختگی از پوست کدو:

 

 

 

پوست خام کدو را به صورت ضماد در آورید و روی زخمهای سطحی پوست و یا سوختگیهای شدید پوست بگذارید، خواهید دید که این داروی ساده پماد نرم کنندهای برای پوست شما خواهد بود.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *