خانه » سلامت » تغذیه سالم » آسم و گرفتگی صدا را با آب کرفس درمان کنید

آسم و گرفتگی صدا را با آب کرفس درمان کنید

کرفس فقط در بعضی از باغهای معدود تهران کاشت می شود، ولی کرفس وحشی در کوههای البرز بویژه در ناحیه ای به نام فولاد محلی که به دامغان میرود، فراوان می روید.با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

نسخه های کرفس

 

 
درمان زکام، گرفتگی بینی و آلرژی 

 

 

وقتی دچار زکام شدید و یا بینی تان گرفت و به ناراحتی تنفس کردید، برای درمان آن از کرفس، کمک بگیرید. کرفس در معالجهٔ زکام، گرفتگی بینی و آلرژیهایی که ما آن را نزله می گوییم، بسیار مؤثر است. باید کرفس، را خام و به صورت سالاد مصرف کنید و با پیاز خام و آبلیموی تازه آن را چاشنی بزنید
اگر چند روز فقط سالاد کرفس، بخورید و از خوردن هر غذای دیگری که مواد نشاسته ای دارد پرهیز کنید، بزودی زکام و نزلهٔ شما درمان می شود، ولی البته فراموش نکنید که در این وقت باید نفس عمیق بکشید، زیرا زندگی ما بستگی به تنفس و هوا دارد.

 

رفع گرفتگی صدا

 

 

وقتی دچار گرفتگی صدا شدید، آب خام کرفس، درمان خوبی برای رفع آن است.یک یا دو کیلو از بهترین کرفسها را انتخاب کنید و خوب بشوید، سپس برگ و و ساقه های کرفس، را خرد کنید و در ماشینهای آبگیری آب  آن را بگیرید و آب یک یا دو لیموی ترش را به آن اضافه کرده و اگر هم خواستید کمی آب خالص به آن اضافه کنید. اگر دو روز از خوردن هرگونه مواد نشاسته ای خودداری کنید و آب کرفس،را با کمی پیاز خام بخورید عارضهٔ گرفتگی صدای شما برطرف خواهد شد.

 

 

درمان آسم با کرفس

 

 

بسیارند کسانی که مبتلا به آسم مرطوب بوده اند و با کرفس، معالجه شده اند و در کلینیکهای مخصوص معالجهٔ بیماریها با غذا، این طور عمل کرده و نتایج مفیدی به دست آورده اند. کسانی که مبتلا به آسم مرطوب هستند، یعنی سرفه می کنند و از آنها خلط دفع می شود باید یک هفته رژیم بگیرند و غذای روزانهٔ خود را منحصر به آب کرفس کنند که با کمی آب و آب لیمو مخلوط شده باشد و هر روز سه تا چهار باریک لیوان از آن را مصرف کنند. اشخاصی که دندان دارند و میتوانند غذا را خوب بجوند، سالاد کرفس، را که با پیاز و کمی سیر و آبلیموچاشنی خورده است مصرف کنند. معالجهٔ آسم خشک با کرفس طولانی است، ولی در هر دو نوع آسم باید هر روز ورزشهای تنفسی ملایمی انجام داد

 

معالجهٔ زردی و رنگپریدگی :

 

 

همه میدانیم که رنگپریدگی و زردی چهره نتیجهٔ افراط در پرخوری است و تمام غذاهایی که چرب و شیرین و مواد نشاسته ای دارد که با ضعیف کرده و زردی و رنگپریدگی به وجود میآورند. برای درمان زردی و رنگ پریدگی باید چندروز غذا را منحصراً کرفس کرد، یعنی سالاد کرفس و یا آب کرفس، خورد و یا حتی ضماد کرفس را از خارج موقع خواب روی کبد گذاشت.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *