چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه » سلامت » تغذیه سالم » کلم و خواص بی نظیر آن در سلامتی انسان

کلم و خواص بی نظیر آن در سلامتی انسان

برای آشنایی با خواص دارویی و درمانی کلم با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

 

 

نسخه های کلم

 

 

درمان کمخونی با کَلم

 
برگهای کَلم سبز یا قرمز را خام قبل از هر غذا به صورت سالاد بخورید. چون برگهای کلم مقدار زیادی کلسیم و گوگرد دارد برای تقویت خون
بی اندازه مفید است و سالاد برگ خام کَلم بهترین معالج کم خونی است.

 

 

 

معالجهٔ برونشیت و سرفه با کَلم

 
وقتی مبتلا به برونشیت و سرفه شدید برای معالجهٔ ان سوپ کَلم را ظهر و شب مصرف کنید. سوپ  کلم اگر چند هفته مصرف شود برونشیت مزمن و سرفه های سخت را معالجه خواهد کرد.

اگر نمیتوانید به علتی سوپ یا پوتاژ کَلم را برای درمان برونشیت و می توانید طور دیگری از آن استفاده کنید. به این . ترتیب که دو کیلو برگ کَلم قرمز را خرد کرده و در ماشین آبمیوه گیری بریزید و آب آن را بگیرید، هم وزن آن عسل خالص طبیعی یا دو برابر وزن آب کَلم شکر به آن مخلوط کنید و روی آتش بگذارید تا بپزد و به قوام آید و هر روز دو قاشق سوپخوری از این شربت را میل کنید.

 

 

 

معالجهٔ اسهال با کَلم :

 

 

با کلم برگ یاگل کَلم که با آب پخته شده باشد، و کمی نمک، فلفل و کره آن چاشنی زده باشند، با کره و نان برشته برای اسهال، غذا و درمان مفیدی است؛ زیرا کَلم بهترین دوای طبیعی معالجهٔ اسهال است.

 

 

 

معالجهٔ یرقان و سیروز (تشمع کبدی) :

 

 

سالاد کَلم چه کلم قمری باشد و چه کلم برگ، سفید و یا قرمز نتایج عالی و مؤثری در معالجهٔ امراض کبد، مخصوصاً تشمع کبدی همراه با آب آوردن شکم دارد.

 

 

معالجهٔ نفریت با کلم

 

 

غذای کَلم برای مبتلایان به نفریت سبب دفع سموم و تسکین درد می شود. درد اعصاب، رماتیسم و سیاتیک با کلم اطوی داغ را روی برگ کَلم بگذارید و بعد به صورت ضماد آن را رو جاهای بدنتان که درد می کند بگذارید.

 

 

دفع کرم با کَلم :

 

 

 

دو کیلو کلم قرمز را خرد کنید و در ماشین آبمیوه گیری بریزید و آب آن را بگیرید و بعد آن را وزن کنید و هم وزن آن عسل با آن مخلوط کنید و روی آتش بگذارید بجوشد و کف آن را بگیرید وقتی به صورت شربت غلیظ درآمد، بگذارید سرد شود و هر روز سه بار و هر باریک قاشق قهوه خوری از این شربت را بخورید، هر کرمی داشته باشید دفع می شود. –

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *