خانه » سلامت » تغذیه سالم » مصرف گزنه از ریزش موی شما جلوگیری میکند

مصرف گزنه از ریزش موی شما جلوگیری میکند

مقدار املاحی که در گزنه است قابل توجه است ، و به همبن علت در مواردی که دچار کم خونی و نارسایی درستگاه هاضمه میشویم ، بهترین دارو و درمان طبیعی ست.برای آشنایی با خواص گزنه با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

 

نسخه های گزنه

 

 

کمخونی

 

 

بیست تا سی گرم برگ و ساقهٔ گزنه را که خشک کرده اید در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش ملایمی بگذارید که سه تا پنج دقیقه بجوشد، بعد ده دقیقه آن را دم کرده و صاف کنید و هر روز سه یا چهار فنجان از آن را بنوشید.

 

 

جرب و گال

 

 

جوشاندهٔ گزنه، را با پنبه رویزخم اگزما، جرب و گال بمالید، زخم را معالجه خواهد کرد.برای تهیهٔ جوشاندهٔ گزنه، به عنوان محلول شستوشو باید سی گرم برگ و ساقهٔ گزنه را در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی زمین بگذارید تا ده دقیقه به حال خودش بماند و دم بکشد بعد آن را صاف کنید و با پنبه روی زخم بمالید.

 

دیابت

 

 

کسانی که دیابت دارند هر روز سه بار و هر باریک فنجان از گزنه، جوشانده را بنوشند بعد از چندی بهبودی محسوس در خود احساس می کنند. طرز تهیه و مقدار مصرف جوشاندهٔ گزنه در مورد بیماری دیابت به ترتیبی است که در مورد کمخونی شرح دادیم.

اسهال

 

 

جوشاندهٔ برگ خشک گزنه، برای درمان سنگینی معده و همچنین اسهال مفید و مؤثر است. طرز تهیه و مقدار مصرف آن همان است که در مورد
کمخونی شرح داده شد.

 

شوره ی موی سر و امراض پوست سر

 

 

کسانی که موهای سرشان میریزد و یا دچار شورهٔ موی سر شده اند طبق این نسخه عمل کنند شورهٔ سر آنها برطرف شده و ریزش موی سرشان هم متوقف شده است. شصت گرم برگهای تازه یا خشک گزنه را با شصت گرم برگ تازه یا خشک گلپر در شیشه ای درگشاد بریزید و روی آن یک لیتر الکل نود درجه اضافه کنید و در آن را محکم ببندید و در آفتاب بگذارید تا پانزده روز بماند بعد آن را صاف کنید و در شیشهٔ دیگری بریزید. سه قاشق سوپخوری از این تنتور را با یک ربع لیتر آب مخلوط کنید و صبح و شب سر خود را با آن بمالید، بعد از مدت کمی اگر گرفتار شوره سر و ریزش مو شده اید خواهید دید که این عوارض بکلی تمام شده است.

 

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *