خانه » سلامت » تغذیه سالم » گلابی ، درمان دردهای معده ی شماست!

گلابی ، درمان دردهای معده ی شماست!

در خود گلابی ، آب، انواع مواد قندی، اسیدهای آزاد، انوریتن،آسپاژین و انواع پانتوزان وجود دارد. برگهای درخت گُلابی آرام بخش و ادرارآور است و شما هروقت مبتلا به فشار خون، بی خوابی، ناراحتی اعصاب، میگرن یا اختلالات کلیه ها و مثانه همراه با حبس البول شدید به ترتیبی که طرز تهیهٔ آن را شرح خواهیم داد مصرف خواهید کرد.با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

 

نسخه های گلابی

 

 

معالجهٔ یبوست 

صبح ناشتا کمپوت و یا مربای گُلابی بخورید و این رژیم را چند روز ادامه دهید خواهید دید که یبوست شما برطرف خواهد شد.  برای تهیهٔ کمپوت گلابی باید نیم کیلو گلابی را که پوست کنده اید و به چهار قطعه بریده اید در ظرفی که آب آن جوش است با کمی شکر بریزید و آنقدر بجوشانید تا رنگ گلابی کمی قرمز شود، بعد آن را در ظرف بریزید و هروقت خواستید میل کنید. اگر دسترسی به گُلابی و تهیهٔ کمپوت ندارید می توانید به جای آن از کمپوتهای آماده که در قوطیهای کنسرو در فروشگاهها میفروشند استفاده کنید.

 

 

معالجهٔ دیابت

اگر مبتلا به بیماری دیابت هستید، غذای خود را با گُلابی تازه شروع کنید و بدون هیچ ترس و نگرانی حتی وقتی که قند شما بالا رفته، گُلابی بخورید؛ زیرا گلابی از میوه هایی است که قند آن کم است.

 

 

معالجهٔ اسهال

صد و ده گرم برگ درخت گُلابی را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش بریزید و بیست دقیقه بگذارید دم بکشد و بعد آن را صاف کنید و یک گُلابی را بدون اینکه پوست بکنید به برشهای نازکی در آورده و در دم کرده ی برگ گُلابی بریزید و هر روز یک فنجان از آن را میل کنید.

 

 

معالجهٔ درد معده

رژیم گُلابی، برای کسانی که معدهٔ علیلی دارند مفید است، ولی به شرطی که گُلابی های کاملا رسیده را انتخاب کنند و موقع خوردن آهسته آهسته بخورند و خوب بجوند. و هر روز بیش از دویست گرم گُلابی مصرف رژیم گلابی به این ترتیب معده آنها را تقویت خواهد کرد و اگر این رژیم را ادامه دهند در خود احساس بهبود خواهند کرد. به جای گلابی تازه می توانید دم کردهٔ برگ درخت گُلابی را مصرف کنید؛ برای تهیهٔ این دم کرده باید صد و بیست گرم برگ خشک درخت گُلابی را در یک لیتر آب جوش دم کنید و بیست دقیقه بگذارید بماند و بعد یک گلابی را بدون اینکه پوست بکنید به برشهای نازکی درآورده و در دم کردهٔ برگ گلابی بریزید و هر روز یک فنجان از آن را مصرف کنید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *