خانه » سلامت » تغذیه سالم » کشف راز جوانی فقط و فقط با تغذیه مناسب

کشف راز جوانی فقط و فقط با تغذیه مناسب

در این مطلب از سایت پارسی۱ برای شما از راز جوانی و چگونگی رسیدن به راز جوانی صحبت میکنیم..اکر می خواهید تا سالهای زیادی جوان به نظر برسید با ما همراه باید:

 

 

تغذیه مناسب و راز جوانی :

برای این که تندرست باشیم و سالهای درازی عمر کنیم و راز جوانی را دریابیم، باید غذاهای طبیعی بخوریم. بدن موجود زنده احتیاج به غذا دارد. غذا عامل اساسی در سالم بودن بدن و رشد و نمو و راز جوانی ان است و به منزلهٔ سوخت بدن برای ایجاد حرارت و انرژی میباشد.

 

بشر همیشه در آرزوی معجونی جادویی و راز جوانی بوده که از چروک شدن پوست، کم سو شدن دید چشم و دیگر نشانه های پیری جلوگیری کند. تحقیقات جدید نشان داده است، غذاهایی که معمولاً به طور روزمره میخوریم، میتوانند سرچشمهٔ راز جوانی باشند.

 

پروفسور دیوید هیبر محقق و نویسنده کتابهای رژیم غذایی معتقد است، تقریباً تمام بیماریهای مربوط به سالمندی از آسیب وارده DNA وجود می آیند که با تغذیهٔ مناسب به راحتی قابل پیشگیری اند

 

او میگوید، «مهمترین غذاهای ضد پیری و راز جوانی غذاهایی هستند که فعالیت مغز را تحریک و از اکسیداسیون جلوگیری کنند.» اما فواید غذا و رژیم های سالم به همین جا ختم نمی شود، غذاهای سالم از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می نمایند. مواد سازندهٔ غذاها شامل: قندها، چربیها، پروتئینها، آب و املاح می باشند.

 

ویتامین ها نقش بزرگی در تعادل غذایی و تأمین سلامت بدن و راز جوانی دارند. اگر مصرف ویتامینها به اندازه کافی نباشد و فقر ویتامین وجود داشته باشد، ایجاد آویتامینوز می کند، که با عوارض شدید همراه است. کمبود ویتامین در بدن یا هیپوویتامینوز اگر خفیف باشد، عوارض کمی را ایجاد میکند.

 

بر عکس مصرف زیاد ویتامینها خصوصاً ویتامینهای محلول در چربی نیز خطرناک است و ایجاد هیپرویتامینوز کرده و همراه با ایجاد عوارضی در بدن می باشد. ویتامین ها جزئی از مواد غذایی مورد مصرف روزانهٔ هر فرد و مواد ضروری جهت متابولیسم و فیزیولوژی طبیعی بدن هستند.

 

سلولهای زنده بدن موجود زنده جهت حفظ حیات و انجام اعمال فيزيولوژيک احتیاج به آب و مواد غذایی دارند، این مواد غذایی شامل آب، مواد پروتئینی، مواد چرب، مواد قندی، املاح و ویتامین هاست، که از طریق رژیم غذایی و جیره غذایی وارد بدن میگردند.

 

برای حفظ سلامتی و زیبایی اندامهای مختلف ، بدن نیاز به آب و غذا و نکات مختلف مانند پروتئینها، املاح و ویتامین ها دارد. کالری درواقع، واحد انرژی S غذایی است. یکی از اثرات غذایی که ما میخوریم تأمین انرژی برای بدن ما می باشد، تا بدن ما بتواند نیروی لازم را برای حرکات و کارهای ارادی و غیرارادی خود به دست آورد.

 

تعیین مقدار کالری مورد نیاز یک فرد احتیاج به محاسباتی دارد و با عواملی مانند سن، وزن بدن، جنس، شغل، میزان فعالیت بدنی، ورزش و غیره بستگی دارد. جداولی برای تعیین میزان کالری مورد نیاز افراد مختلف وجود دارد.

 

امروزه پژوهشگران بر این باورند که اگر انسان سلامت روانی و جسمانی خود را حفظ کند، عمرش طولانی تر می شود و راز جوانی را کشف کرده.

 

عدم تحرک، پرخوری و کم خوری از عوامل عمده پیری زودرس می باشند. بنابراین یکی از عواملی که می تواند در سلامت انسانها نقش اساسی داشته باشد، تغذیه مناسب و کافی است. تغذیه صحیح این امکان را به بدن می دهد که از طریق جذب ویتامین ها، املاح معدنی و مواد مورد نیاز نه تنها انسان جوانی و نشاط خود را حفظ کند، بلکه عمر طولانی تر داشته باشد.

 

با توجه به پیشرفتهای علم پزشکی، بهداشتی و تغذیه ای، متوسط عمر انسان افزایش یافته است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *