خانه » سلامت » تغذیه سالم » میوه انجیر بوی بد دهان را از بین می برد

میوه انجیر بوی بد دهان را از بین می برد

در این مطلب از سایت پارسی۱ ار خواص و مضرات انجیر برای شما صحبت میکنم.با ما همراه باشید :

 

 

خواص انجیر :

این میوه در رشد و نمو کودکان بسیار مؤثر است، به علاوه به خاطر داشتن پتاسیم زیاد کم خون و بی اشتها را تأمین کند، همچنین به خاطر داشتن این عنصر خون نتیجه پالایش خون از مواد زیان بخشی همچون کلسترول، اوره و اسید اوریک میگردد.

 

 

یکی از ویژگیهای بسیار پرارزش این میوه که آن را از سایر میوه ها متمایز می کند وجود مواد ازت دار به مقدار نسبتاً زیاد میباشد، این مواد می تواند در حفظ و تعادل بدن نقش بسیار مؤثری ایفا نماید.

 

به منظور رفع یبوست میتوانید در یک ظرف محتوی شیر ۳ انجیر را که ۴ قسمت کردهاید با مقدار کمی کشمش به آن اضافه کنید و بر روی شعله قرار دهید تا بجوشد، سپس داروی به دست آمده را صبح به طور ناشتامیل کنید، این دارو علاوه بر ملین بودن نیروی جنسی را نیز زیاد کرده و به اشخاصں ضعیف البنیه نیرو می دهد.

 

مصرف این میوه به شکل پخته شده، کمپوت و یا مربای آن برای اشخاصی که برای رفع تحریک گلو و ورم لثه دندان ها است مفید است ،میتوانید نیم کیلو این میوه را در یک لیتر آب و یا یک لیتر شیر بجوشانید و با آن مزمزه و غرغره کنید. در مورد رفع ورم حنجره، برونشیت های مزمن و زکام شدید میتوانید که ۱۵۰ الی ۲۰۰ گرم از انجیر خشک را در یک لیتر آب جوشانده و سپس تناول نمایید.

 

خوردن این میوه برای اشخاصی که به بیماری هایی مانند: چربی خون، سختی سینه و روده، سرماخوردگی، ورم حنجره، انسداد کبد، بواسیر، تنگی نفس، ناراحتی دستگاه گوارش، ریه، کلیه، قلب، مثانه، سوزش و خشکی زخمها، سخت ادراری، قطره قطره آمدن ادرار، جنون، وسواسی، طپش قلب، عفونت و ورم روده، تصلب شرایین، کمردرد، رماتیسم، تشنج و صرع مبتلا میباشند اثر نافعی دارد.

 

این میوه تصفیه کننده خون، دافع اخلاط خونی و سودا، تببر، صفرابر، تسکین دهنده عطش و حرارت بدن می باشد. خوردن انجیر خشک به مدت دو ماه موجب درمان ناراحتی پرو ستات میگردد.

 

مالیدن شیرابه این میوه بر محل میخچه، زگیل و خال گوشتی سودمند بوده و به آسانی آثار جلدی آنها را از بین می برد. ضماد انجیر با زاج برای درمان زخم های آبکی و با بوره برای بثورات جلدی و گنده تاول سودمند است

 

استعمال این میوه با عسل زخم و جراحات واژن را از بین برده و از ترشح آن و خونریزی رحم جلوگیری می کند. ضماد گرم میوه انجیر با آرد جو مسکن درد عضلات می باشد همچنین این ضماد در رفع دمل و کورک اثر بسیار سودمندی می تواند داشته باشد.

 

انجیر بوی با دهان را از بین میبرد، استخوان را محکم میسازد، باعتش رویش مو می شود.

 

طرز تهیه قهوه انجیر از این قرار است که میوه خشک را بر داده و بعد میکوبند، از این کوبیده گردی به دست می آید که آن را قهوه انجیر می نامند.

 

این میوه با این که قند فراوان دارد ولی موجب چاقی بیش از حد نمی شود، میوه تازه آن نیز خنک بوده و در نتیجه حرارت و عطش را تسکین می دهد.

 

این میوه خوراک اشخاصی سالم و مداوا کننده افراد بیمار می باشد و اگر میوه آن را پس از چیدن در روی سبد قرار داده و در مقابل آفتاب قرار دهند مقدار قند آن چند برابر افزایش مییابد.

 

اگر این میوه و عسل را به طور مساوی با هم مخلوط نمایید جهت زخم معده بسیار مفید است. انجیر دارای انواع و اقسام متعددی از قبیلی بی دانه، زرد، قرمز، صورتی، بنفش، ریز و درشت و… می باشد، ( در دوران قدیم تنها نوع بنفش انجیر را خوراکی شفابخشی می دانستند) این میوه دارای انواع زودرس و دیررس میباشد، در مناطق سردسیر دیر و اگر خیلی سرد باشد اصلاً نمیرسد و تا رسیدن زمستان بر روی درخت باقی می ماند.

 

 

مضرات انجیر چیست :

خوردن این میوه کال به علت داشتن شیرابه فراوان نامرغوب و خطرناک است. در تمام اعضای درخت انجیر شیرابه ای وجود دارد که یک مسهل بسیار قوی و در عین حال خطرناک محسوب می شود.

 

زیاده روی در خوردن انجیر خشک موجب تولید سنگ اگزالیک و ناراحتی طحال شده و برای افراد چاق و مبتلا به قند خون مضر است.

 

خوردن این میوه به همراه گوجه فرنگی موجب سوء هاضمه می شود. افراد مبتلا به کبدهای ضعیف، ضعف چشم، حصبه و معده ضعیف نباید در خوردن این میوه افراط کنند.

 

خنثی کننده زیان انجیر، کرفس است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *