خانه » سلامت » تغذیه سالم » مصرف انگور برای درمان کم خونی مفید است

مصرف انگور برای درمان کم خونی مفید است

این مطلب از سایت پارسی۱ در مورد خواص میوه انگور است ..با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید :

 

 

خواص میوه انگور :

انگور میوه ای شیرین و لذیذ است که از نوع میوه های خوشه ای است. نارس ان ترش مزه و سبزرنگ است که به آن غوره میگویند و رسیده آن به رنگهای گوناگون است.

 

آب انگور پس از تخمیر به شراب تبدیل می شود و از تقطیر آن الکل به دست می آید، شیره و سرکه نیز از انگور گرفته می شود. در ایران انواع و اقسام این میوه به اسامی مختلف به عمل می آید. بهترین نوع انگور آن است که درشت، شیرین، پوست نازک و کم هسته باشد.

 

انگور رسیده میوه مفیدی در درمان یبوست ها، التهاب معده و روده، اسهال، سیاه سرفه، سل ریوی، احتقان کبد و طحال، کمخونی و نقرس است. مصرف روزانه يک الى دو کيلو انگور بدون استفاده از غذاهای دیگر (که معادل ۷۰۰ الی ۱۴۰۰ گرم شیره ان است) اثر ملین، مدر، دفع اسید اوریک و ازدیاد ترشحات صفرا دارد که در مبتلایان به سوء هاضمه و رسوبات ادراری، همچنین در مسمومیت های مزمن از ترکیبات -جیوه و سرب، بواسیر و بعضی حالات سل ریوی اثر مفید درمانی ظاهر می کند.

 

آب میوه تازه این میوه چنان که از دانه های سالم و تخمیرنشده گرفته شود از نظر ترکیبات غذایی شباهت زیادی به شیر مادر دارد و می توان از آن به عنوان غذای کودکان شیرخوار استفاده نمود و اشخاص بالغ نیز می توانند از ان به جای شیر بدون احساسی ناراحتی میلی نمایند و به کمک آن سموم بدن را خارج نمایند.

 

مصرف ۱۲۰۰ گرم این میوه رسیده در روز بدون آن که غذای دیگر مصرف شود و تکرار آن برای ۳ بار در هر روز در لاغر شدن اثر بسیار مفیدی دارد.

 

آب (شیره) انگور اثر ملین داشته و مصرف آن در افرادی که بر اثر یک بیماری ممتد ضعیف گردیده اند و یا اشخاصی که پس از یک عمل جراحی احتیاج به تقویت داشته باشند بدون آن که در دستگاه هضم آنها خستگی به وجود آید نتایج بسیار خوبی می دهد

 

آب این میوه غذای بسیار مطلوبی برای مبتلایان به اوره خون میباشد،مالیدن آب انگور تازه روی پوست صورت باعث شادابی، جوانی و شفافیت چهره می شود.

 

این میوه بهترین دارو برای خانم هایی است که سلامتی خود را بر اثر مصرف قرصهای بارداری از دست دادهاند و به ناراحتی کلیه و کبد مبتلا شدهاند. انگور غذای کامل و میوه حیات بخشی است که به علت داشتن اسید از خاصیت ضد عفونی کنندگی برخوردار است، خوردن نان با انگور به انسان نیرو و شادابی می دهد و در نتیجه به حفظ و تأمین سلامتی کمک بسزایی می کند.

 

از شیره این میوه می توان در موارد ورم کلیه به جای شیر که دارای مواد آلبومینوئیدی و کلروها میباشد استفاده نمود، همچنین آب انگور برای افرادی که رژیم غذایی بدون نمک دارند مفید است، مصرف آن در بیماری های کبدی نیز توصیه شده است، زیرا با خوردن آن عمل گیلوکوژنی کبد و دفع صفرا آسان میگردد.

 

آب انگور دارای مقداری قند، تانن، فسفات دو پتاس، مالات دو پتاس، مواد صمغی، مواد سفیده ای، کلسیم، منیزیم، و عناصر و عوامل مفید دیگری دارد و بر این اساسی برای درمان کم خونی، یبوست، زیادی اوره، سوء هاضمه، خونریزی معده، مسمومیت از جیوه و سرب،رماتیسم، نقرسی، فشارخون، زیادی چربی خون و ناراحتیهای قلبی بسیار نافع است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.