خانه » سلامت » تغذیه سالم » آشنایی با سماق یک چاشنی خوشمزه

آشنایی با سماق یک چاشنی خوشمزه

در این مطلب از سایت پارسی۱ در مورد خواص و مضرات سماق برای شما صحبت می کنیم..با ما همراه باشید

 

 

خواص سماق :

 

 

درخت سماق دارای گلهای خوشه ای و حنایی رنگ است. میوه آن کوچک، شفت مانند و کرک دار به رنگ قهوهای مایل به ارغوانی می باشد که پس از رسیدن ترش مزه و قابض است.درخت سماق پوست، ریشه و میوه آن مصرف طبی دارد.

 

 

برگ، گرد میوه، ساقه، صمغ درخت این دانه و خاک آن اشتها آور بوده و اثر قابض دارد و از آبریزش چشم نیز می تواند جلوگیری نماید. سماق به علت داشتن تانن در تمامی قسمت های خود اثر قابض و جاروکننده معده داشته و در درمان اسهال حاد، اسهال مزمن و خونریزی معده میتواند سهم بسزایی داشته باشد و به سلامتی بدن کمک نماید.

 

 

در طب سنتی ذکر شده است که خوردن گرد این دانه به علاوه آب سرد از خونریزی داخلی جلوگیری می کند و اگر به صورت نیم کوبیده با زیره و اب سرد مصرف شود برای کسی که به استفراغ شدید و مداوم مبتلا می باشد اثر درمانی خواهد داشت. .

 

 

این دانه عـلاوه بر اشتهاآور بودن، صفرابر، دافع سموم بدن، مسمومیت می باشد و همچنین میتواند از ابتلاء به سکته قلبی و مغزی پیشگیری نماید.

 

 

مصرف این دانه برای اشخاصی که به ناراحتی هایی مانند؛ زخم رحم – نقرس – ناراحتی لثه – کلسترول – اسکوربوت – دفع مکرر ادرار – تصفیه کننده خون، تببر، دافع اخلاط خونی، قلیایی کننده خون و ضد اجاقی و ورم روده مبتلا می باشند می تواند تاثیر نیکویی داشته و اثر درمانی ظاهر نماید.

 

 

برای درمان نزله، تب های صفراوی و ترشحات سفید واژن توصیه شده است که از خاک سماق ( گردی که بر روی میوه آن می نشیند و حاوی املاح مفید معانی میباشد) استفاده کنید، مقدار مصرف این موارد ۱۵ الی ۲۵ گرم میباشد

 

 

این دانه به منظور درمان ورم گلو، ورم دهان، – جوشی های عفونی داخل دهان، درد دندان و تقویت و استحکام لثه ها توصیه شده است که با جوشانده سماق و یا گرد خیس شده سماق در آب غرغره نمایید.

 

 

این دانه برای درمان دل پیچه، اسهال خونی و زخم روده میتوانید با جوشانده برگ درخت سماق تنقیه کرده و به حفظ سلامتی بدن کمک می کند

 

 

صمغ درخت این دانه نیز اثر قابض دارد و بر این اساسی در درمان خونریزی و اسهال خونی می تواند مانند بقیه قسمتهای گیاه سماق اثر درمانی ظاهر نماید.

 

 

در استعمال خارجی سماق توصیه شده است که برای درد چشم خاک این دانه را پاک نموده و در کمی آب خیس کنید و بعد به همراه کمی کتیرا در چشم بچکانید و یا برای درمان حرارت چشم، جوشیهای پلک، تراخم و تسکین فشار چشم حدود ۱/۵ مثقال از خاک این دانه را در ۲ لیوان آب جوشانده و بعد تنظیف و یا تکه پارچه تمیزی را در آن آب خیس نموده و بر روی چشم کمپرسی نمایید

 

 

همچنین برای رفع عفونت گوش توصیه شده است که آب جوشانده شده این دانه را در درون آن بچکانید تا چرک را برطرف نماید و در قدیم سماق برای درمان سوزاک به کار می رفته است. در قدیم از دم کرده برگ درخت سماق برای سیاه کردن مو استفاده میکردند.

 

 

این دانه یک چاشنی بسیار عالی در تهیه غذاها به خصوص انواع آش، سوپ و خورشت میباشد و در رنگین کردن آنها نیز می توان از آن استفاده نمود، در این موارد ارزش سماق بو داده به مراتب بهتر از خام آن میباشد.

 

 

 

میوه تازه آن غیرقابل استفاده می باشد و تنها از میوه خشک ان از ۲ الی ۵ گرم (به عنوان چاشنی) میتوان استفاده نمود.

 

 

مضرات سماق

 

هرگز میوه تازه و نارس این دانه را میل نکنید، زیرا موجب مسمومیت می شود

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *