خانه » سلامت » تغذیه سالم » میوه فندق یک وعده غذایی کامل است

میوه فندق یک وعده غذایی کامل است

در این مطلب از سایت پارسی۱ از خواص و مضرات میوه فندق بیشتر برای شما صحبت می کنیم.با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید …

 

 

خواص میوه فندق :

 

 

جوشانده پوست درخت میوه فندق و ریشه آن برای درمان تب و نوبه و جلوگیری از خونریزی و تصلب شرایین بسیار مفید است.

 

 

خوردن میوه فندق نیروی جنسی را تقویت و سموم را از بدن خارج می کند و میوه فندق غذای مناسبی برای تقویت بدن است مخصوصاً برای دوره نقاهت و فندق، مقوی روده ها و معده است.

 

 

روغن میوه فندق بو داده مغز را تقویت می نماید و نیروی جنسی را زیاد میکند و برای کبد مفید است و همچنین سرفه و درد سینه را تسکین می دهد.

 

 

در مصارف خارجی فندق ذکر شده است که مالش با خاکستر مغز فندقی به تنهایی و یا مخلوط با سرکه در معالجه مو خوره نقشی درمانی خوبی دارد.

 

 

میوه فندق سرشار از مواد غذایی است و به تنهایی یک غذای حیاتی را تشکیل میدهد، چربی نباتی و قابل جذب آن به بدن انرژی می دهد و هیدرات دو کربن آن نیز میتواند نیروی کافی و گرمای مورد نیاز بدن را تأمین کند، مواد ازت دار آن هم در بدن همان نقشی را ایفا می کند که گوشت و تخم مرغ بر عهده دارد، خلاصه این که عمده اثر و ارزش فندق به مواد معدنی و یا املاح سودمند ان مربوط می شود.

 

 

از ایام دور از پوست درخت فندق به خصوص پوست ریشه ان که دارای مواد قابض می باشد. استفاده درمانی به عمل می اوردند از ان در رفع تب های نوبه، بند آوردن خون و درمان واریس و تنظیم عادت ماهانه و در موارد خونریزی در فواصل قاعدگی و یا قطع ان به کار می رفته است.

 

 

در فندق به خاطر این که مقدار ماده هیدروکربنه کم می باشد از این لحاظ غذای مناسبی برای مبتلایان به قند خون است و ضرر آنچنانی ندارد.

 

 

مضرات میوه فندق:

 

 

افراط در خوردن برگ فندق موجب بروز ناراحتیهای قلبی میگردد. فندق کمی دیرهضم می باشد و بنا به این علت در برخی افراد موجب نفخ و سوءهاضمه میگردد و در صورتی که از آن به طور نامحدود مصرف شود موجب اسهال، سردرد، استفراغ و افزایش وزن بیش از حد شده و در نهایت موجبات ناراحتیهای کبد، معده و رودهها را فراهم می سازد.

 

 

اشخاصی که مبتلا به کلسترول اضافی خون، تصلب شرایین، آترومی، میگرن و واریس میباشند باید در خوردن فندق احتیاط نموده و از مصرف بی رویه بپرهیزند. افرادی که مزاج سرد دارند باید فندق را با عسل و آب و گرم مزاجان آن را با سکنجبین بخورند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.