خانه » سلامت » تغذیه سالم » جویدن مغز هسته هلو تقویت کننده لثه هاست

جویدن مغز هسته هلو تقویت کننده لثه هاست

در این مطلب از سایت پارسی۱ از خواص و مضرات هلو برای شما صحبت می کنیم..با ما در ادامه مطلب همراه باشید :

 

 

خواص میوه هلو :

 

 

 

هلو میوه ای است پر آب و شیرین که در فصل تابستان و پاییز میوه آن به ثمر میرسد. میوه هلو به رنگ های سفید، زرد و قرمز می باشد.قسمتهای مورد استفاده درخت این میوه عبارتند از: گل، برگ، پوست شاخه هلو و میوه آن میباشد.

 

 

این میوه حاوی ویتامین های آ – ب ۱ – ب ۲ – ب۶ – ث و مواد معدنی کلسیم – فسفر – پتاسیم و مواد دیگری همچون مواد قندی – مواد ازته – آب – آهن و منیزیوم می باشد.

 

 

هلو دارای اثر مسکن، ملین، تببر، ضد انگلی، صفرابر، زودهضم،تقویت کننده کلیه، کبد و نیروی جنسی می باشد

 

 

این میوه به علت داشتن ترکیبات مفید در رشد و نمو کودکان مؤثر بوده و در حفظ تعادل سوخت و ساز بدن افراد کهنسال نقش فعال و مفیدی دارد، از طرفی دیگر این میوه برای افراد مبتلا به نقرس، نارسایی کبد و رماتیسم مزمن دارویی مؤثر است. این میوه به علت داشتن مقدار قابل توجهی از انواع ویتامین ها موجب رفع تحریک و ناراحتیهای اعصاب شده و موجب حفظ و تأمین سلامتی بدن می شود.

 

 

این میوه به خاطر داشتن فسفر در رشد و نمو اطفال کمک می کند، فعالیت مغز و اعصاب، پتاسیم سموم و مواد زائد و اسیدهای زیان بخش و جربی خون را دفع می کند، درجه قلیایی بودن خون را افزایش می دهد، ترشح صفرا را تنظیم و باعث لینت مزاج و افزایش توانایی قدرت دفع کلیه می شود، کلسیم موجود در آن نیز برای استخوان بندی حفظ و سلامتی دندانها، رشد و نمو و تأمین قدرت دفاعی بدن اثربخش می باشد.

 

 

مصرف جوشانده ریشه و پوست درخت هلو اثر درمانی در مورد یرقان دارد.

 

 

برای افرادی که در گوش احساس صداهای مبهم می کنند سفارشی شده است که روغن هسته هلو را در گوشی بچکانید تا اثر درمانی آن را مشاهده نمایید.

 

 

جویدن مغز هسته هلو اثر تقویت کننده بر روی لثه ها دارد.

 

 

شربت گل هلو، سرفه های پیاپی را تسکین می دهد و آن را آرام میسازد، برای این کار می توان نیم لیتر آب جوش را بر روی ۵۰ گرم گل خشک این میوه بریزید تا ۱۰ دقیقه دم بکشد و پس از آن صاف نموده و مقداری شکر یا عسل به آن اضافه کنید سپس آن را آنقدر بجوشانید تا به صورت شربت غلیظی درآید و به بچه هایی که سرفه زیاد می کنند و یا سیاه سرفه دارند روزی دو تا سه قاشق مرباخوری بخورانید.

 

 

مغز هسته این میوه مسهل و خون را تصفیه می کند و برای رماتیسم مفید است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *