خانه » سلامت » داروهای گیاهی » هویج و اثرات شفا بخش آن در سلامتی

هویج و اثرات شفا بخش آن در سلامتی

شما هر قدر بخواهید می توانید هویج مصرف کنید. هویج را باید پوستش را بتراشید و قطعه قطعه کنید و چون شلغم بپزید زیرا خواص اصلی هویج در ریشه زرد آن است. شما میتوانید هَویج را با کاهو بپزید و در بشقاب گذاشته و فلفل بزنید و مصرف کنید. در سال ۱۹۱۳ م. گیاهشناس معروف نیکولااودری در هویج خواص اشتها آور تشخیص داد و حال آنکه پروسپر کالامو در کتاب خود به نام اساسی نگهداری تندرستی به خانمها توصیه می کرد هویج بخورند تا دورهٔ قاعدگیهای آنها مرتب و منظم شود.

 

 

نسخه های هویج

 

 

معالجهٔ سوختگی 

 

 
دویست گرم هَویج را خوب بشویید و بعد با رنده ریزی رنده کنید و بعد آن را روی پارچهٔ مخصوص کمپرس بریزید و به صورت ضماد روی جاهایی از بدن که سوخته شده، سودا آورده و یا کورک و دمل زده بگذارید، ضماد هویج برای پوست بدن که تحریک و یا زخم شده خاصیت شفا دهندهٔ کاملی دارد.

 

 

تقویت رشد بدن، معالجهٔ نرمی استخوانها و تقویت در دوران نقاهت

 

 

 

هَویج را رنده کنید و با لیمو به آن چاشنی بزنید و به بچه های خود بدهید تا رشد آنها تقویت شود.
به کسانی که از بیماری برخاسته اند و دوران نقاهت را می گذرانند، به اشخاصی که دچار فقر غذایی شده اند، به آدمهای عصبانی مزاج و اشخاصی که پیر و ناتوان شده اند، سالاد هَویج بدهید و آنها را تقویت کشد.این داروی ساده و کم خرج برای همه مفید است زیرا هَویج سرشار از ویتامین هاست.به کسانی که ضعیف شده اند و حتی بیماران میتوانید اب هویج بدهید.
صد گرم هَویج ماشین مخصوص آبمیوه گیری بریزید و بعد ان را خالص و یا با کمی آب مخلوط کنید و دو یا سه بار به آنها بدهید.

 

 

 

هضم غذا و معالجهٔ نفخ و گاز معده

 

 

سی تا پنجاه گرم هَویج وحشی را که خشک شده باشد در یک لیتر آب جوش بریزید و پنج دقیقه دم کنید و با عسل شیرین سازید و بعد از غذا یک فنجان از آن را بنوشید. دم کردهٔ هَویج وحشی به عمل گوارش کمک و از نفخ و گاز معده جلوگیری میکند.

 

معالجهٔ یرقان و بحران کبد

 

 

به گزارش پارسی وان اگر هر روز یک فنجان آب هویج خام را صبح ناشتا بنوشید، بعد از چندی خواهید دید که رنگ شما بازشده و کبد شما براحتی کار می کند.
برای یرقان و بحران کبد ساده ترین دارو نوشیدن یک فنجان آب هَویج خام و تازه در صبح ناشتاست. درمان حبس البول با هویج سی تا چهل گرم ریشه های خشک هَویج وحشی را در یک لیتر آب سرد بخیسانید و بعد آن را روی آتش بگذارید تا دوازده دقیقه بجوشد و پخته شود نیم ساعت آن را از روی آتش برداشته و دم کنید و بعد آن را صاف کرده و هر روز سه فنجان از این جوشانده را قبل از غذا بنوشید. جوشانده هَویج وحشی ادرارآور است. برای تقویت چشمان از هَویج کمک بگیرید
جوشاندهٔ ریشهٔ هَویج وحشی برای تقویت قوهٔ بینایی مفید است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.