خانه » روانشناسی » به سوالات جنسی کودکان چه جوابی می‌دهید

به سوالات جنسی کودکان چه جوابی می‌دهید

یک فوق تخصص روانپزشکی کودک گفت: کودک از 1.5 سالگی علایمی از هویت جنسی را نشان می دهد براساس ظاهر، دختر یا پسر بودن را تشخیص می دهد و ترجیح می دهد با هم جنس های خود بازی کند.

  با تاکید بر لزوم آموزش مسایل جنسی به کودک، افزود: این آموزش ها باید مناسب با فیزیولوژی و ویژگی های فردی کودکان باشد.تشکری تصریح کرد: کودک از 3 سالگی فکر می کند که با تغییر لباس، جنسیت هم تغییر می کند. در 5 سالگی این تفکر پخته تر می شود. این  تصورات همچنان با گذر از مراحل رشد تغییر می کند که همگام با این مراحل لازم است همان طور که رفتارهای سالم به کودک آموزش داده می شود این مسایل را نیز به او یاد داد.

این فوق تخصص روان پزشکی کودک گفت:  بهترین راهنمای مسایل جنسی برای کودکان در این دوره،  پدر و مادر هستند. کودک در سنین پایین پرسش های زیادی درباره مسایل جنسی دارد که از والدین می پرسد و بیشتر والدین این سوالات را خیلی بسته جواب می دهند و در نتیجه کودک حس می کند که والدین، او را گیج کرده اند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: اگر کودک پاسخ مسایل جنسی را از پدر و مادر نگیرد برای جواب به افراد دیگری که شاید مطمئن هم نباشند، مراجعه کند.وی ادامه داد: والدین برای توضیح مسایل جنسی به کودک باید از زبانی قابل فهم کودک استفاده کنند و ضمن آن نیز نیاز نیست خیلی این مسایل را باز کرد.

تشکری افزود: فرار کردن و ترسیدن از پاسخ به این سوالات، صحیح نیست. اگر والدین نمی توانند به سوال های جنسی کودک جواب دهند، بهتر است بلافاصله چیزی نگویند و پس از تحقیق، جواب درست را به او بدهند.وی گفت: برخورد خشن با کودک یا عصبانی شدن از سوالات جنسی او هیچ فایده ای ندارد و پدر و مادر باید بدانند که این سوال ها مقتضای سن او است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.