خانه » روانشناسی » سه کلید طلایی برای دوام عشق میان همسران

سه کلید طلایی برای دوام عشق میان همسران

«تو را دوست دارم. همین طور كه هستی دوست دارم. برای من تو بهترینی. ممكن است گاهی از تو رنجیده باشم یا كاری كرده باشم كه تو دلخور شده باشی، اما بدان احساست را می فهمم و حتی در اختلافات هم دوستت داشته ام».

شاید جملات بالا شما را یاد حرف های دوران نامزدی تان بیندازد، اما واقعیت این است كه این حرف ها یكی از اصول زندگی زناشویی موفق است، حتی اگر 50 سال از تشكیل آن گذشته باشد.

در این جملات رازهایی نهفته است كه می تواند دو نفر را سال ها عاشقانه كنار هم نگه دارد. این جملات تظاهر كردن نیست. از روی احساس حرف زدن هم نیست.

سه اصل مهم است كه روان شناسان آن را كلید های نگهداری عشق در طول زمان می دانند. خود شما اگر چنین حرف هایی را از شریك زندگی تان بشنوید چه احساسی خواهید داشت؟ اگر در طول زمان همسرتان در مواقع مختلف، در عمل چنین حرف هایی را به شما بگوید، زندگی كنار چنین همسری برایتان چقدر شیرین خواهد بود؟

سه كلیدی كه می خواهیم به شما معرفی كنیم می تواند قفل قلب و احساس هر كسی را باز كند؛ اول این سه كلید را روی خودتان آزمایش كنید. شما به عنوان یك انسان دوست دارید تائید، ستایش و پذیرفته شوید!

دیگران هم مثل شما هستند. تائید كردن احساس و اعمال همسرتان را تائید كنید. ممكن است بگویید نمی شود در هر شرایطی همسرم را تائید كنم وقتی او بی دلیل از من گله می كند، چگونه حرفش را تائید كنم؟شما حرف او را تائید نكنید بلكه احساس او را تائید كنید.

اگر او از این كه به حرف هایش گوش نمی دهید شكایت می كند به جای آن كه بگویید، تو اشتباه می كنی، من به حرف های تو گوش می دهم، بهتر است بگویید، می دانم چه احساسی داری، تو فكر می كنی من به حرف هایت گوش نمی دهم و تو برایم مهم نیستی اما من….. تائید كردن احساس همسرتان شما را از جبهه مقابل درمی آورد و در گفت وگو دركنار هم قرار می دهد.

به یاد داشته باشید وقتی همسر شما آزرده است و از موضوعی گله می كند، زمان مناسبی برای نصیحت و ارائه راه حل نیست. شما اول باید به او نشان دهید احساسش برای تان مهم است.

او را درك می كنید و دوست دارید حرف هایش را بشنوید. قدم بعدی كه یك گفت وگوی منطقی است در چنین شرایطی آسان تر خواهد بود. ستایش كردن ستایش كردن یعنی آنچه را در همسرتان تحسین می كنید، به زبان بیاورید. كار دشواری نیست! از خودتان بپرسید چه چیزی را در او تحسین می كنم؟ مطمئن باشید فهرست بلند بالایی تهیه خواهید كرد.

زمانی كه در شرایط عادی زندگی صفات خوب همسرتان را بگویید و او را ستایش كنید، هنگام اختلافات، سرزنش های كمتری بین شما رد و بدل می شود. پذیرش بی قید و شرط همسرتان را همان گونه كه هست، دوست داشته باشید.

برای داشتن یك پذیرش صحیح، در تفكر خود بازنگری اصولی کنید. این كه ما فكر می كنیم اگر همسرمان این گونه باشد، ما می توانیم او را بیشتر دوست داشته باشیم، غلط است. افرادی كه چنین تفكری دارند هیچ گاه نمی توانند عشق و علاقه كامل خود را نثار همسرشان كنند.

آنها همیشه منتظر یك تغییر هستند تا همسر خود را دوست داشته باشند، در حالی كه انسان كامل و بدون عیب وجود ندارد. فقط زمان از دست می رود. اگر همسرتان را بپذیرید، خواهید دید او به احترام این پذیرش بی قید و شرط سعی می كند به خواسته شما نزدیك تر شود. شما این سه هدیه را به زندگی مشترك تان تقدیم كنید، به ازای آن ده ها هدیه دریافت خواهید كرد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.