خانه » روانشناسی » شش کلید برای داشتن یک زندگی مشترک شیرین

شش کلید برای داشتن یک زندگی مشترک شیرین

 

زندگی زناشویی شما شیرین است یا شور و یا خدای نکرده تلخ؟ اما هر چه که هست می خواهیم چند نکته به زوج ها یادآوری می کنیم که شاید بین روزمرگی  های زندگی، یادشان رفته باشد؛

 

1: سعی نکنید یکدیگر را تغییر دهید

یکی از نکاتی که متخصصان برای داشتن یک زندگی مشترک خوب پیشنهاد می دهند این است که زوج ها یکدیگر را همانطور که هستند بپذیرند و سعی کنند با شناختن تفاوت یکدیگر، به آنها احترام بگذارند و نخواهند که همسرشان عینا مثل خودشان شود.

2: در کارهایتان عشق را وارد کنید

درست است که انجام دادن کارهایی مثل تمیز کردن خانه، مرتب کردن انباری، شستن ظرف ها و … کارهایی است که می تواند تکراری و خسته کننده باشد ولی اگر در انجام دادن این کارها به یکدیگر کمک کنید و به همین کارهای به ظاهر تکراری به چشم انجام وظیفه نگاه نکنید و به یاد علاقه ای که به یاد همسر و فرزندتان دارید بیفتید، می بینید که آن کارها چقدر بهتر و حتی سریعتر انجام خواهند گرفت.

3: جملات عاشقانه را فراموش نکنید

با گذشت زمان زوج ها انقدر درگیر زندگی روزانه خود می شوند که دیگر یادشان می رود علاقه شان را به همسرشان ابراز کنند. این مساله در حالی است که همین قضیه به ظاهر کوچک می تواند به استحکام زندگی شان کمک کند و نشان دهد آنها مثل روز اول مشتاق زندگی کردن با هم هستند.

4: سفر بروید

زندگی روزمره با این همه مشکلاتی که دارد شاید دیگر وقتی برای آرامش باقی نگذارد بنابراین چه چیزی بهتر از این که هر از گاهی از تعطیلات استفاده کنید یا حتی مرخصی گرفته و با همسرتان به جایی دور از شهر بروید تا هم استراحت کنید و هم با ایجاد لحظات خوشایند، زندگی مشترکتان را شیرین تر کنید و نگذارید در بین کارهای تکراری و وظایف شغلی و خانوادگی هر روز، برای یکدیگر عادی شوید.

5: طرف دشمن را نگیرید

در بعضی بگومگوها اتفاق می افتد که شخصی از همسر شما انتقاد می کند و بعد می خواهد شما را هم وارد ماجرا کند، این جا نقطه ای است که باید خیلی مواظب باشید چون ممکن است با حرف های او موافق باشید و شما هم وارد تیم حریف شده و همسرتان را به باد انتقاد بگیرید. درست همینجاست که واکنش درست شما می تواند همسرتان را نسبت به شما دلگرم یا دلسرد کند. حتی اگر با انتقادی که به او وارد شده موافق هستید، بهتر است خودتان به طور جداگانه آن را با او مطرح کنید نه در میان جمع و با حضور دیگران.

6: زیاد هم راحت نباشید!

درست است که اصل یک زندگی مشترک بر راحتی و آسایش است، اما نباید زیاد هم احساس راحتی کنید به طوری که باعث دلزدگی همسرتان از شما شود. نوع پوششتان در خانه، نوع رفتار کردنتان وقتی در خانه هستید و با همسر و دوستان صمیمی، نحوه صحبت کردن و … از مواردی است که باید مواظب بود در عین حال که رسمی نباشد، بی ادبی نسبت به دیگران تلقی نشود و آنها بدانند که حضورشان برای شما همراه با احترام است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *