خانه » روانشناسی » پنج نکته‌ای که اگر نامزد هستید حتما باید بدانید

پنج نکته‌ای که اگر نامزد هستید حتما باید بدانید

اگر در آستانه ازدواج هستید و قرار است زندگی جدیدی را آغاز کنید، بهتر است بدانید موضوعات مهمی هست که باید آن را با همسر آینده تان در میان بگذارید تا اگر درباره آنها توافق ندارید، همین حالا تکلیف خودتان را بدانید و این زندگی جدید که در ابتدا شیرین خواهد بود، در ادامه خدای نکرده تلخ یا شور نشود.

اولین موردی که باید درباره آن حرف بزنید: بچه

ممکن است در ابتدا فکر کنید هنوز خیلی برای حرف زدن درمورد این قضیه زود است و بعد که در موقعیتش قرار گرفتید یک فکری به حال این مساله میکنید.

اما مساله اینجاست که این موضوع یکی از چالش برانگیزترین مسائل بعد از ازدواج خواهد بود و می تواند حتی کار را به طلاق بکشاند بنابراین چه بهتر که همین ابتدا سنگ هایتان را درباره این قضیه وابکنید.

 بچه دار شدن یا نشدن، فرزندخوانده گرفتن یا نگرفتن در صورت ناباروری، نحوه تربیت آنها و مسائلی از این قبیل چیزهایی هستند که بهتر است بدون درگیر احساسات شدن، آنها را با همسر آینده تان مطرح کنید تا بعد دچار مشکل نشوید.

می توانید درباره اش به توافق نرسید: تعداد بچه

اما این که چه تعداد بچه داشته باشید را شاید بهتر باشد به بعد موکول کنید. بعد از این که فرزند اول به دنیا آمد، آنوقت راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید فرزندان دیگری هم داشته باشید یا نه.

دومین موردی که باید درباره آن حرف بزنید: پول

پول یکی از مسائل مهم دیگری است که توافق نداشتن سر آن می تواند زندگی  ها را خراب کند بنابراین بهتر است در همین دوران که می توانید نظرتان را عوض کنید، تعارف را کنار گذاشته و درباره این موضوع حرف بزنید.

 مخصوصا در شرایطی که هر دو نفر کار می کنند بهتر است این را مشخص کنند که چه مقدار از پولشان را وارد زندگی مشترک کرده و چه مقدار از آن را برای خود پس انداز می کنند، این که چه کسی کدام

مخارج را بر عهده گرفته و چه کسی کدام مسوولیت ها را انجام خواهد داد و همچنین این مساله که در مخارج زندگی چطور پیش بروید و آیا طرفدار خریدهای گران قیمت هستید یا ارزان قیمت.

می توانید درباره اش به توافق نرسید: میزان دقیق درآمد

این که هر کدامتان دقیقا چه مقدار کار خواهید کرد و دقیقا چه میزان درآمد در آینده خواهید داشت موضوعی است که شاید خیلی قابل پیش بینی نباشد بنابراین اگر می بینید موقعیت شغلی تان طوری است

که ممکن است میزان درآمدتان تفاوت داشته باشد، بهتر است واقعیت را بگویید و حدودی از درآمدی که خواهید داشت را مطرح کنید و وعده و وعید ندهید تا بعدا با برآورده نشدن آنها دچار مشکل نشوید.

سومین موردی که باید درباره آن حرف بزنید: ارزش ها و باورها

اگر فکر میکنید مهم نیست که هر کس چه عقاید و باورهایی دارد و همین که از در کنار هم بودن احساس مفیدی دارید برای شروع یک زندگی مشترک کافی است،

 باید بدانید که اشتباه میکنید چون میزان مراجعه به کلینیک های مشاوره نشان می دهد بسیاری از مراجعات زوجین به دلیل تفاوت در میزان پایبندی به ارزشهاست.

 این مساله به ویژه زمانی پررنگتر می شود که پای بچه ها به میان کشیده شود و هر کدام از پدر و مادر بخواهند ارزشهای مورد نظر خودشان را به آنها آموزش دهند.

می توانید درباره اش به توافق نرسید: سلایق فردی

با این حال درباره مسائل کوچک و کم اهمیت لازم نیست بحث و گفتگو کنید و لزوما در آنها اشتراک داشته باشید. این که چه کسی از کدام فصل سال بیشتر خوشش می آید، این که چه کسی کدام رنگ را بیشتر دوست دارد و مسائلی از این قبیل را می توانید به پای تفاوت سلیقه افراد بگذارید و اجازه دهید هر کس علایق خودش را داشته باشد.

چهارمین موردی که باید درباره اش حرف بزنید: خشم

بحث و گفتگو و حتی خشم و ناراحتی مواردی نیستند که بتوان گفت هرگز پیش نمی آیند و هیچکس نمی تواند بگوید که من هرگز خشمگین نمی شوم، اما مساله اینجاست که هر کس می تواند بگوید رفتارش هنگامی که عصبانی می شود چطور است و چقدر می تواند آن را کنترل کند یا این که آن را از چه طرقی بروز می دهد.

شاید راهی که یکی از طرفین انتخاب می کند دقیقا مساله ای باشد که فرد مقابل روی آن حساس است و هر شیوه ای را می تواند تحمل کند به جز آن شیوه! به عنوان مثال ممکن است یک نفر تصمیم بگیرد سکوت اختیار کند در حالی که همسرش حتما لازم داشته باشد سریعا درباره آن قضیه گفتگو کند.

می توانید درباره اش به توافق نرسید: مسائل کم اهمیت

لازم نیست به طور دقیق تعیین کنید که مثلا به مدت چند ساعت احتیاج به سکوت یا دور بودن از محیط دارید، همین که به طور کلی خودتان را بشناسانید کافی است و با ذکر جزییات زیاد و مثالهای گوناگون از موارد پیش آمده تنها باعث میشوید شخص مقابل وحشت زده و پشیمان شود.

پنجمین موردی که باید درباره اش حرف بزنید: آرزوها و اهداف

این که دوست دارید چه مسیری را طی کنید، به کدام موفقیت ها برسید، چه مسائلی را دنبال کنید و از چه مواردی چشم پوشی کنید را در همین ابتدا مطرح کنید. شاید شخصی که در حال تشکیل یک آینده مشترک با شماست با چنین چشم اندازهایی در زندگی آینده اش موافق نباشد.

می توانید درباره اش به توافق نرسید: علاقمندی های کوچک

اگر یکی از شما به گذراندن ساعاتی برای تفریح مورد نظر خود یا دنبال کردن یک رشته هنری یا ورزشی علاقه دارد و دیگری با آن تفریح مخالفتی ندارد اما مایل به شرکت در آن نیست، این اختلاف خیلی عمده نیست و

 هرکدام می توانند علاقمندی های خود را دنبال کنند و لازم نیست در تمام ساعات شبانه روز و در تمام تفریحات و در تمام علاقمندی ها مشترک باشید و تمام ساعات روز را با یکدیگر سپری کنید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.