خانه » آرایش و زیبایی » آرایش مو » رنگ مو و آشنایی با ماهیت رنگ مو

رنگ مو و آشنایی با ماهیت رنگ مو

در این مطلب از سایت پارسی۱ برای علاقه مندان به آرایشگری از ساختمان رنگ مو صحبت می کنیم.رنگ مو دارای انواع مختلف است که به تفصیل شرح می دهیم

 

ساختمان انواع رنگ مو 

 

رنگ مو

 

انواع رنگ مو از شرکت های مختلف در سایزهای متفاوت تولید می شود:

 

– رنگ های موقت

– رنگ های نیمه دایم (نیمه موقت)

– رنگ های دایم

رنگهای شیمیایی (موقت، نیمه دایم و دایم)

 

رنگ مو های موقت : رنگ دانه های رنگ موقت به دلیل بزرگ بودن مولکولها فقط روی سطح مو را پوشانده و قابل حل در آب می باشد. به داخل پولکهای مو نفوذ نمی کنند و با یک بار شست و شو از روی موها پاک می شوند. PH رنگ موی موقت اسیدی بوده و اثر بعضی از این رنگ ها بین ۱۴ تا ۲۸ بار شست و شوروی موها میماند. دلیل پوشش موهای سفید و عدم توانایی روشن و بی رنگ کردن موها به دلیل آمونیاک بسیار کم و پروکسید هیدروژن اندک در بعضی از رنگ مو های موقت است.

 

رنگ مو

 

ویژگی رنگ های موقت رنگهای موقت برای ایجاد هاله های رنگی استفاده می شود. با ایجاد تغییر فیزیکی در ساقه ی موها، مولکول های این رنگ ها غلاف دور مو را می پوشاند. به دليل عدم وجود آمونیاک، یا میزان کمی آمونیاک این رنگ ها ایجاد حساسیت نمی کنند. لوسیون رنگ کننده و حالت دهنده، کف های رنگی، ژل ها، کرمهای رنگ کننده، اسپری های رنگی و شامپوهای رنگی جزء رنگ های موقت هستند.

 

 

رنگ مو های نیمه دایم  : رنگهای نیمه دایم بعد از چند بار شست و شو از روی موها پاک می شوند زیرا دارای رنگ دانه هایی میباشند که داخلی پولکهای مو نفوذ کرده اما توانایی ترکیب با مولکول های طبیعی مو را ندارند و نمیتوانند نفوذ زیادی به لایه ی کورتکس داشته باشند. رنگهای نیمه دایم دارای مولکولهای ریز و زبر هستند و در حالت طبیعی موها تغییر ایجاد نمی کنند و فقط به لایه ی بيرونی مو اضافه می گردند.

 

رنگ مو

 

واریاسیون ها، بعضی از شامپوها، رنگهای تون آن تون که در ظروف پلاستیکی به صورت آماده وجود دارند با آب یا بدون آب، مستقیما روی موها مصرف می شوند جزء رنگهای نیمه دایم به شمار می آیند. این رنگ ها کاربرد آسانی داشته و قابلیت روشن کردن موها را ندارند اما تارهای سفید مو را
میپوشانند. حدودا با ۱۲ بار شست و شو از بین می روند.

 

رنگ مو های شبه دایمی  : ماهیت این رنگها به رنگ های دایمی شباهت دارند. دوام این رنگ ها بیشتر از رنگهای نیمه دایمی و کمتر از رنگ های دایمی می باشد. با توجه به میزان تخلخل مو، بعد از ۱۵ تا ۲۰ بار شست و شو از روی موها پاک می شوند.

 

رنگ مو

 

 

مولکول های رنگ های شبه دایمی ریز و متوسط است و میتوان گفت تا اندازهای به کوتیکول نفوذ می کنند. برای مصرف این رنگ احتیاج به تست حساسیت میباشد. حدودا این رنگ ها، ۱ الی ۱/۵ ماه روی موها باقی می مانند. آسیب رنگ های شبه دایمی به اندازه ی رنگ های دایمی نیست و باعث درخشش موها می شود.

 

برای اصلاح رنگ و مش کاربرد فراوانی دارد. سعی کنید رنگ انتخابی را روشن تر انتخاب نمایید زیرا رنگهای شبه دایمی (رسوب شونده) باعث تیره شدن رنگ طبیعی موها میشود.

 

رنگ مو های دایمی : رنگ مو های دایمی حاوی مولکول های ریزی هستند که داخل پولک های مو نفوذ کرده و به واسطه ترکیبات شیمیایی که دارند با مولکولهای طبیعی مو ترکیب شده و تبدیل به مولکولهای درشتتر میشوند و این مولکولها داخل مو محبوس شده و تأثیرشان دایمی است و تغییرات ظاهری در موها ایجاد می کنند.

 

رنگ مو

 

رنگ های دایمی مو با اکسیدان ترکیب شده و دارای آمونیاک نیز می باشند. تارهای سفید موها را به راحتی می پوشانند. در موها رفله و سایه های مختلف ایجاد می کنند. بعد از دکلره نیز قابل مصرف بوده و با آن اثر رنگ قبلی را میتوان از بین برد و رنگ جدید جایگزین نمود.

ویژگی رنگهای دایمی :

 

توانایی پوشاندن موهای سفید، قابلیت ایجاد انواع تون رنگ، توانایی روشن نمودن موها، عدم کاهش رشد موها و داشتن ثبات دایمی


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.