خانه » روانشناسی » سلامت روانی ۷۰ درصد جمعیت کشور بهم خورده است

سلامت روانی ۷۰ درصد جمعیت کشور بهم خورده است

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت:هم اكنون هیچ حوزه ای سراغ نداریم که در آن منظر روانی جامعه به هم ریخته نباشد و می توان گفت بیش از ۷۰ درصد جمعیت كشور منظر روانی بهم خورده دارند.

ایلنا، درباره سلامت روانی جامعه، اظهار کرد:  اگر مردم مشکل معیشتی نداشته باشند بسیاری از مشکلات روانی جامعه به خودی خود حل می شود.

وی با بیان اینکه مردم به صورت جدی درگیر مشکلات معیشتی هستند، از قطبی شدن جامعه انتقاد کرد و گفت: در جامعه کنونی مردم یا فقیرند یا غنی، دیگر قشر متوسط کارمند نداریم چرا که افزایش نرخ تورم بشدت منظر روانی جامعه تحت تاثیر قرار داده است.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه در حوزه سلامت نیز مردم دچار مشکل هستند، تاکید کرد:  مردم نگرانند که در صورت بیماری چه سرنوشتی پیدا می کنند با توجه به کمبود منابع و مشکلات در بخش واردات دارو برای بیماران صعب العلاج، سرطانی و تخصصی این نگرانی ها سلامت روانی افراد جامعه تحت تاثیر قرار داده است.

شهریاری با بیان اینكه اشتغال یکی از پرچالش ترین موضوعات بر هم زننده سلامت روانی جامعه است، خاطرنشان كرد: وقتی خانواده ها با هزار زحمت حتی با فروش اموالشان هزینه سنگین تحصیل را برای فرزندانشان مهیا می كنند اما بعد به دلیل نبود اشتغال فرزندانشان بیكارند بدون شك این مساله موجب می شود تا سلامت روانی آن ها تحت تاثیر قرار گیرد.

وی تاكید كرد:  هم اكنون هیچ حوزه ای سراغ نداریم که در آن منظر روانی جامعه به هم ریخته نباشد. بیش از ۷۰ درصد جمعیت كشور منظر روانی بهم خورده دارند.رئیس كمیسیون بهداشت و درمان صراحتا اعلام كرد كه در جامعه كنونی تنها خانوارهای دهك اول تا سوم شاید نگرانی نداشته باشند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *