خانه » دانستنیهای خانواده » دانستنیهای جنسی » انواع مشکلات جنسی و ارگاسمی

انواع مشکلات جنسی و ارگاسمی

آیا قادرید از یک تجربه  جنسی لذت بخش، لذت ببرید؟

مشکلات جنسی

عمل جنسی معمولاً در بافت یک ارتباط خصوصی صمیمانه رخ میدهد. این عمل در بهترین حالت خود، بستری است برای صمیمیت و اتحاد. چه خوشمان بیاید یا نیاید، امیال و رفتارهای جنسی ما دست کم قسمتی از شخصیت ما را می سازند. آیا ما از کسی که عاشقش هستیم لذت می بریم؟

وقتی مشکلات جنسی پدیدار می شوند، می توانند عزت نفس و روابطمان را خدشه دار سازند. اگر بدکاریهای جنسی به اندازه ای شدت یابند که خشنودی عمیق و لطافت فعالیت جنسی از دست برود، روابط طرفین به احتمال زیاد به هم خواهد ریخت.

در این مقاله از سایت پارسی وان به مشکلات جنسی خواهیم پرداخت که مانع لذت جنسی برای بسیاری از افراد در طول زندگی آنان می شود.

اختلالهای ارگاسمی

مشکلات جنسی

همچون سایر بدکاریهای جنسی،برای زنان و مردان تشخیص های مجزایی از لحاظ رسیدن به اوج مطرح شده است.

اختلال ارگاسمی زنان

اختلال ارگاسمی زنان به نبود یا افت شدت ارگاسم بعد از برانگیختگی جنسی اشاره دارد، و همچنین این مشکل باید تداوم داشته باشد.

زنان آستانه های ارگاسمی متفاوتی دارند. عده ای سریع به ارگاسم می رسند، آن هم بدون تحریک فراوان خروسه (کلیتوریس)، و عده ای دیگر به تحریک طولانی مدت خروسه نیاز دارند.

با توجه به این موضوع، تعجبی ندارد که حدود یک سوم زنها به ارگاسم نمی رسند.

بیش تر زن ها ادای اوج را در می آورند و بسیاری اظهار می دارند که این کار را برای حفظ اعتماد به نفس و غرور همسرشان کرده اند.

مشکل زنان در رسیدن به اوج با مشکل آنان در برانگیختگی جنسی فرق دارد. بسیاری از زنان بر انگیخته می شوند، لیکن به دنبال آن به اوج نمیرسند.

در واقع،سطح برانگیختگی زنان در حین تماشای محرکهای شهوانی، در زنهای مبتلا به اختلال اوج و زنهای فاقد این اختلال تفاوتی با هم ندارد.

اختلال اورگاسمی مردان

دو اختلال اوج برای مردان تشخیص داده میشود:

انزال زودرس (یعنی انزل بسیار زودهنگام)

اختلال انزال دیررس (درنگیده یا دیر هنگام)، یعنی مشکل دائمی در انزل.

اختلالهای درد جنسی

مشکلات جنسی

اختلال درد/ دخول تناسلی – لگنی عبارت است از درد دائمی یا باز پیدا در حین آمیزش. برخی زنان گزارش می کنند که این درد در هنگام دخول آغاز می شود.

عده ای دیگر گزارش میکند که درد صرفاً پس از دخول اتفاق میافتد

اولین قدم برای تشخیص گذاری، کسب اطمینان از این موضوع است که درد حاصله نباید به خاطر یک مشکل پزشکی نظیر عفونت باشد و یا در زنان، نباید به خاطر فقدان خیس شدگی مهبلی باشد که در اثر میل پایین یا تغییرات بعد از یائسگی به وجود آمده است.

بسیاری از زنان مبتلا به این اختلال، از برانگیختگی جنسی برخوردارند و می توانند در اثر تحریک دستی یا هرگونه تحریکی که مستلزم دخول نباشد، به اوج لذت برسند.

زنهایی که در هنگام آمیزش جنسی دچار درد می شوند، از تماشای فیلم های شهوانی دهانی به همان برانگیختگی جنسی می رسند که هنجار است و البته تعجبی ندارد که وقتی شاهد صحنه های دخول هستند، برانگیختگی آنان فروکش میکند.

 دو نوع اختلال درد مقربتی

درد تناسلی یا جنسی و درد مهبلی:

درد جنسی (تناسلی) عبارت است از درد مداوم یا باز پیدا در هنگام آمیزش جنسی.

درد مهبلی عبارت است از گرفتگی عضلانی غیرارادی در ثلث بیرونی مهبل به اندازهای که آمیزش نامیسر شود. این اختلالها گاهی با هم رخ میدهند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *