خانه » اخبار روز » علمی » علل اسهال سگها و استفراغ و راه حل درمان آن ها

علل اسهال سگها و استفراغ و راه حل درمان آن ها

اسهال یکی از نشانه های رایج بیماریهای گوارشی است. در این مطلب در مجله اینترنتی پارسی وان میخواهیم علل بروز اسهال سگها و استفراغ آن ها و راه حل های درمانشان را توضیح دهیم.

 

در صورت وجود اسهال سگها به صورت مداوم حتما نزد دامپزشک بروید و نمونه ای از مدفوع حیوان را به همراه داشته باشید. بدین ترتیب تشخیص او دقیق تر خواهد بود. اگر این امکان وجود ندارد که نمونه را با خود ببرید، باید بتوانید شرح کاملی از شکل، رنگ، قوام و میزان و حجم مدفوع ارائه دهید.

 

آیا اسهال سگها قابل پیشگیری میباشد؟

 

 

اسهال سگها

 

 

این اطلاعات کلید درمان اسهال سگها  هستند. غذای غیرعادی و یا خوردن هر چیزی که قابل هضم نباشد، از جمله دلایل بروز اسهال سگها است. بیماریهایی مثل گاسترو آنتریت ویروسی ناشی از کوروناویروس و یا پاروویروس که اسهال شدیدی به دنبال دارند با واکسیناسیون قابل پیشگیری هستند.

 

سگی که اسهال دارد باید از نظر آلودگی به انگلهای داخلی همچون کرمها،کوکسیدیاها و ژیاردیا مورد آزمایش قرار گیرد. برای درمان اسهال بایدحیوان ۲۴ ساعت از غذا محروم باشد.

 

در این مدت فقط میتوانید مقدارکمی اب به همراه برنج آب پز به حیوان بخورانید که این امر موجب کاهش شدت علائم بیماری خواهد شد. روز بعد می توانید از جیره کامل غذایی همانطور که در مورد استفراغ بیان خواهد شد استفاده کنید.

 

اگر با این درمان اسهال برطرف نشد، با دکتر دامپزشک تماس بگیرید.

استفراغ سگها:

 

 

 

اسهال سگها

 

 

استفراغ دارای علل مختلفی است که در این میان، بعضی ها حاد تر و خطرناکتر هستند. در صورتی که حیوان تنها یک بار استفراغ کند و ظاهر سالم و سرحالی داشته، مشکل دیگری را نشان ندهد، جای نگرانی نیست زیرا این حالت به علت تغییر غذا، خوردن زباله و یا خوردن بعضی از گیاهان میباشد.

 

بهتر است یک روز به او غذا نداده و کمی به حیوان یخ بخورانید. به زودی مشکل برطرف می شود. بعد از آن، از یک جیره غذایی تنظیم شده مثل غذای نوزاد و یا همبرگر آب پز شده به همراه برنج آبپز (بهتر است چرب نباشد) را به مدت چند روز استفاده نمایید.

 

چنانچه حیوان استفراغ های پیاپی و شدید به همراه سایر علائم همچون اسهال، پریشانی و یا غش را نشان دهد. حیوان را به نزد دامپزشک ببرید. اگر در استفراغ حیوان خون و سایر مواد غیرعادی مشاهده کردید، موضوع را جدی بگیرید.

 

استفراغ ممکن است به دلیل عفونتهای ویروسی، انسداد ناشی ازاجسام خارجی، تومورها، عفونت لوزالمعده و بیماریهای کبدی و کلیوی ایجاد شود.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

دوران یائسگی زنان

دوران یائسگی زنان و خوراکی هایی که در این دوره بسیار مفید است

دوران یائسگی زنان دومین مرحله از دوران زندگی زنان است. در این مطلب از مجله اینترنتی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *