خانه » دانستنیهای خانواده » رازهای موفقیت » آیا خودباوری در زندگی باعث خوشبختی میشود؟

آیا خودباوری در زندگی باعث خوشبختی میشود؟

باور یعنی اعتقاد و ایمان داشتن. یعنی این که راجع به هر شخصی یا چیزی چه نظر و اعتقادی داریم. در این مطلب در مجله اینترنتی پارسی وان میخواهیم درباره ی خودباوری در زندگی انسان و تاثیر آن بر روی خوشبختی صحبت کنیم.

 

ما برخی از باورهای مان را از اطرافیان خود می گیریم. همانطور که میدانیم قوانین هر کشور، هر قوم و هر خانوادهای تعیین کننده ی باورهای آنهاست. این که چه قدر خودمان و توانایی های مان را باور داریم، عامل تعیین کننده ای برای رسیدن به موفقیت در زندگی ماست.

 

به یاد داشته باشید که هر کس به اندازه ای که خود را باور کرده و ذهنش به خود ایمان آورده، ارزشمند است. خیلی مهم است که خودباوری در زندگی  درست باشد، اگر هم نادرست اند قدرت پذیرش این امر و تغییر آنها را داشته باشیم.

 

خودباوری در زندگی

 

 

در این صورت است که میتوانیم پیشرفت کنیم. خداوند در قرآن می فرماید: «آیا ندیده اید که خدا هر چه را که در آسمان ها و زمین است مسخر شما ساخت و نعمتهای خود را چه آشکار و چه پنهان به تمامی شما ارزانی داشته؟…»

 

باور داشته باشید که موجود با ارزشی هستید و به توانایی های خویش ایمان بیاورید و خودباوری در زندگی داشته باشید و بدانید که خداوند تمام هستی را برای شما خلق کرده است.

 

ما باید باور کنیم که: «استحقاق زندگی بسیار زیبا و دل انگیزی را داریم و شایسته ی رسیدن به موفقیت های بسیاری هستیم و توانایی ها و استعدادهای بیشماری داریم که به کمک آنها می توانیم به خوشبختی برسیم».

 

آیا افکار منفی بازدارنده اند؟

 

خودباوری در زندگی

 

 

برخی از افکاری که در ذهن مان است، بی این که خودمان متوجه باشیم، جلوی پیشرفت ما و رسیدنمان به آن چه را که لایق آن هستیم را میگیرد

 

باید این افکار منفی را از خود دور کنیم. افراد موفق به خودشان اطمینان دارند و به شکست فکر نمی کنند. اینخودباوری در زندگی را در خود تقویت کنید که در زندگی شما شکست وجود ندارد، بلکه گاهی ممکن است به جای رسیدن به نتیجه ی دلخواه تان به نتیجهای نامطلوب برسید .

 

انسانهای بسیار موفق کسانی نیستند که هرگز به نتیجه ی نامطلوب نرسند، بلکه اگر انتظار نتیجه ی به دست آمده را ندارند، از آن درس میگیرند.

هرگاه به نتیجه ی نامطلوبی در زندگی رسیدید و یا در کاری موفق نشدید، کافی استخودباوری در زندگی داشته باشید که نهایتاً به نتیجه ی مثبت و مطلوبتان خواهید رسید.

 

فقط باید با تلاش و پشتکار بیشتر راههای دیگر را نیز امتحان کنید تا به موفقیت برسید.

 

هیچ ه ناامید نشوید زیرا شما لیاقت رسیدن به بهترین ها را دارید. همانطور که گفتیم خودباوری در زندگی ما عامل تعیین کننده ی انتظارات ما از خودمان و دیگران است. سعی کنید خودتان را اسیر باورهای بی اساس و دست و پاگیر نکنید.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

افزایش معلومات

افزایش معلومات و اثرات مثبت آن در بهبود شغل.

مردی که در دنیای پیشرفته – از لحاظ علم و تکنولوژی – و سرشار از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *