چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » مثبت اندیشی و تاثیر آن روی زندگی روزمره ی ما

مثبت اندیشی و تاثیر آن روی زندگی روزمره ی ما

وقتی از شما می پرسند: آیا امروز روز خوبی داشته اید؟ چه جوابی می دهید؟ در این مطلب از مجله اینترنتی پارسی وان میخواهیم درباره مثبت اندیشی و تاثیر آن بر زندگی با شما صحبت کنیم.

 

آیا جواب می دهید که روز بسیار سخت و طاقت فرسایی بود.

 

مثبت اندیشی

 

یا میگوید: روز خوبی داشتم. خدا را شکر، همه چیز بر وفق مراد بود. اگر به لحظات زندگی مان فکر کرده، آنها را مرور کنیم، می بینیم که در طول زندگی لحظات خوشایند و لذت بخش بسیار داشته ایم.

 

پس چرا به جای فکر کردن به لحظات شاد و زیبای زندگی مان به لحظات سخت فکر کنیم؟ فراموش نکنید که افکار منفی می تواند روزی زیبا و دل انگیز را برای شما خسته کننده کند و  مثبت اندیشی میتواند حتی روزی سخت و کسالت اور را زیبا و با نشاط کند.

 

 با افراد منفی باف زندگی ماه چه کنیم؟

 

مثبت اندیشی

 

به طورکلی مثبت اندیشی و منفی اندیشی، هر دو به صورت مسری از فردی به فرد دیگر سرایت می کند. سعی کنید به جای این که از افکار منفی دیگران تأثیر بگیرید و روحیه تان تضعیف شود، با گفتار مثبت خود اندیشه ها و افکار مثبت را به دیگران منتقل کنید و به آنها بیاموزید که افکار منفی شان را کنار بگذارند و  مثبت اندیشی را جایگزین آن کنند. و از افراد منفی باف دوری کنید.

 

با این کار شما می توانید هم به اطرافیان خود کمک کنید و هم روحیه ی مثبت اندیشی خود را تقویت کنید. هرگاه حادثه ی ناراحت کننده ای در زندگی تان پیش آمد، به جای اینکه مأیوس و نگران شوید، آن را به فال نیک گرفته، به این فکر کنید که قطعاً راه دیگری برای سعادت و خوشبختی شما گشوده شده و می بایست آن راه را بیابید.

 

سعدی می فرماید:
«خداگر به حکمت ببندد دری          به رحمت گشاید در دیگری»

 

به فرض اگر شغلتان را از دست داده اید، پیشنهاد می کنیم به جای تاسف و ناراحتی، خوشحال باشید زیرا پیامی مثبت را برای شما به همراه دارد. از دست دادن شغل تان بدین معناست که شما باید وارد کاری جدید و بهتر شوید و فراموش نکنید که در هر چیز به ظاهر ناراحت کننده، جایی برای خوشحالی وجود دارد.

 

خوشبینی نیز می بایست عاقلانه باشد. نباید به کسی یا چیزی چتسم بسته  اعتماد کرد. مثلا در سرمایه گذاری در هر نوع فعالیتی بهتر است هم خوش بین باشیم و هم در کنار آن با نگاهی نقادانه و دقیق جلو بروریم’ نظر نقادانه به شما کمک می کند  که دقیق تر و بهتر تصمیم بگیرید و سرماییه تان را از دست ندهید. اگر قرار است در کاری سرمایه گذاری کنید بهتر است ۷۰ درصد با دید خوش بینانه و ۳۰ درصد با دید نقادانه جلو بروید

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *