خانه » گوناگون » 6 آبشار باورنکردنی ایران + تصاویر

6 آبشار باورنکردنی ایران + تصاویر

باشگاه خبرنگاران: آبشارها یکی از مهمترین جاذبه هایی هستند که باعث می شوند گردشگران به یک منطقه سفر کنند. مناطق سرسبز و پر از درخت و همچنین صدای آب از زیبایی های بی نهایت هر منطقه ای است که آبشار های مختلفی دارد. تعداد آبشارهای کشور بسیار زیاد است و اینجا تنها می توانیم به تعدادی از آن ها اشاره کنیم:

آبشار شیر آباد

6 آبشار باورنکردنی ایران + تصاویر

این آبشار د‏ر 7کیلومتری جنوب شهر خان ببین شهرستان گنبد و د‏ر د‏امنه کوههای البرز و جنگلهای پوشیده از د‏رختان کهن و سر به فلک کشیده واقع شده است. در مسیر آن رود ‏خانه و چشمه سارهای زیبا و خنک قراردارد ‏.آبشار شیرآباد ‏به صورت پله ای و مشتمل بر12 آبشار کوچک و بزرگ است. بزرگ ترین آبشار آن 30 ‏متر ارتفاع دارد ‏و حوضچه با عمق 40 ‏تا 80 ‏متردر پای د‏یوار آن به وجود آمده است.

آبشار کبودال

6 آبشار باورنکردنی ایران + تصاویر

آبشار كبودوال در 4 كيلومتري جنوب شهرستان علي آباد واقع شده است. آب اين آبشار كه از چشمه هاي جنوبي ارتفاعات تشكيل شده است، قابل شرب مي باشد.

اين آبشار يكي از مهمترين تفرجگاههاي استان محسوب مي شود و به سبب واقع شدن در ميان جنگل انبوه و تنوع گونه هاي گياهي و چشمه هاي فراوان از جاذبه هاي طبيعي منحصر به فردي برخوردار است. اين آبشار بويژه در فصول بهار و تابستان محل تفرح انبوه زيادي از مردم منطقه و گردشگران داخلي است.

آبشار مارگون

6 آبشار باورنکردنی ایران + تصاویر

آبشار بزرگ  و معروف  مارگون  در مرز دو استان  كهگيلويه  و بويراحمد  و فارس قرار دارد.اين  آبشار در شرق  ياسوج و در كنار روستاي  مارگون  واقع  شده  است . اين  آبشار بسيار بلند و به  دليل  قرار گرفتن  درداخل  تنگه  زيباي  مارگون  و تعدد رگه هاي  آبشاري  كه  به  درون  دره  و مسير رودخانه  مي ريزند و همچنين  به  دليل پوشش  جنگلي  و درختاني  كه  در اطراف  آبشار وجود دارد، از ديگر آبشارهاي  اين  استان  معروف تر است .

آبشار کمر دوغ

آبشار کمر دوغ در قلعه رئیسی مرکز بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیوله و بویر احمد در زمره زیبایی های طبیعی این استان به شمار می رود.اما برای گردشکران استان بسیار ناشناخته مانده است. این آبشار زیبا و دیدنی که نزدیک به 100 متر ارتفاع، 60 متر عرض دارد در 10 کیلومتری قلعه رئیسی واقع شده است.

آبشار آب سفید

6 آبشار باورنکردنی ایران + تصاویر

آبشار آب سفيد يكي از طبيعي ترين و زيباترين آبشارهاي كشور است كه در بخش بشارت اليگودرز واقع شده است، اين آبشار با ارتفاعي بيش از 60متر از تونلي در دل كوه بيرون مي آيد و سرچشمه آن در پرده ابهام باقي مانده است.هر ساله در فصل بهار و تابستان اين عروس سفيدپوش ميزبان اكثر مردم ايران است. .آبشار آب سفيد در 90كيلومتري شهرستان اليگودرز قرار دارد و تنها مسير آن از روستاهاي كاكلستان و قليان است كه سال گذشته آسفالت آن به طور كامل انجام شده است و آب آن نيز يكي از بهترين و سالمترين آبهاي معدني به شمار مي رود.

آبشار سردابه

6 آبشار باورنکردنی ایران + تصاویر

اين آبشار در نزديكى آبگرم معدنى سردابه (24 كيلومترى غرب اردبيل) و در ارتفاع حدود 1950 مترى از سطح دريا و در دامنه شرقى توده سبلان واقع است. . ارتفاع آن حدود 20-15 متر و حجم جريان آن نسبتا كم و محدود به خروجى چند چشمه بالا دست ميباشد. اين آبشار از محلهاى ديدنى مجتمع آبگرم معدنى سردابه كه از نقاط گردشگرى اردبيل است ميباشد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *