خانه » روانشناسی » نکاتی کلیدی و ساده برای حل کردن مسائل زندگی

نکاتی کلیدی و ساده برای حل کردن مسائل زندگی

زمانی که کسی درس های زندگی را نادیده بگیرد، به ناچار این درسی ها برای وی بارها تکرار می شود تا زمانی که آن درس را خوب بیاموزد و در ذهنش حک شود. در این مطلبه در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم درباره مسائل زندگی و حل آن ها توضیح دهیم.

 

مسائل زندگی به ما این انگیزه را می دهند که فکرمان را تقویت کنیم. با تفکر درباره ی مسائل زندگی مان به راه حل های فوق العاده ای میرسیم و می توانیم آنها را به نحو احسن حل کنیم.

 

تفکر ابزاری قدرتمند برای مسائل زندگی  است. حضرت محمد(ص) می فرماید: «یک ساعت تفکر بهتر از هفتاد سال عبادت است.»

برای حل مسائل زندگی تان می توانید از این روش ها استفاده کنید:

مسائل زندگی

 

۱. از دعا و قدرت کلام خود استفاده کنید و از خدا بخواهید که این مسأله را برای شما به نحو احسن حل کند. کلامی را که شما بر زبان می آورید، از طریق ضمیر ناخودآگاهتان به خالق هستی منتقل می شود و خداوند نیز کلام شما را محقق میسازد.

 

خداوند می فرماید: «… دعای دعاکننده را، وقتی مرا  بخواند پاسخ میدهم…»

 

۲. مسأله را به طور کامل یادداشت کنید و آن را برای خود شرح دهید. به یاد داشته باشید که راه حل هر مسأله ای در خود مسأله نهفته است. فرض کنید مسأله ی شما خرید خانه است. خصوصیات خانه ای را که می خواهید بخرید برای خود شرح دهید و قیمت، موقعیت ومشخصات آن را کامل بنویسید.

 

۳. استراتژی خود را برای حل مسأله مشخص کنید. استراتژی روشی است که برای رسیدن به هدف تعیین می کنید. در این مرحله از خود سؤال کنید.

 

مثلاً: «چگونه می توانم خانه ای بخرم؟ پول خرید خانه را از چه راه هایی می توانم تهیه کنم؟» هرچه تعداد سؤالات تان بیشتر باشد، جواب های تان نیز بیشتر خواهد بود.

 

حال برای جواب دادن به سؤالات بالا از روش طوفان ذهنی استفاده کنید. یعنی بی این که خود را محدود کنید شروع کنید به جواب دادن به سؤالات و هرآن چه را که به ذهنتان میرسد یادداشت کنید و در جواب دادن هم سختگیری نکنید. مطمئن باشید که نهایتاً به جواب مسأله خواهید رسید.

 

۴. مشورت با دیگران: برای حل مسایل زندگی با دیگران مشورت کنید. اگر مسأله ای حقوقی دارید، نباید فقط به اطلاعات خودتان بسنده کنید. بلکه حتماً از مشاوران حقوقی کمک بگیرید تا به نتایج بهتری برسید.

مسائل زندگی

 

۵. اقدام کنید.

 

۶. بازخورد و در صورت لزوم تغییر استراتژی: مدام بررسی کنید که آیا در مسیر درست  قرار دارید و اگر مسیر را اشتباه رفته اید، سریعاً تغییر مسیر دهید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *