خانه » سلامت » تغذیه سالم » درمان طبیعی چیست و چه کاربردی در زندگی افراد دارد؟

درمان طبیعی چیست و چه کاربردی در زندگی افراد دارد؟

اجرای درمان طبیعی بر اساسی سه اصل بنیانگذاری شده است. و روشهایی به کار برده میشود که بدن را در بازگشت به وضع عادی و طبیعی کمک کند، نه آنکه مانع کارش گردد،در این مطلب از مجله پارسی وان راجع به درمان طبیعی و راه های درمانی آن می گوییم.

 

روش های درمان طبیعی

 

با استفاده از این گونه روشهاست که درمان کنندگان طبیعی در کشورهای پیشرفته در حال حاضر به موفقیتهای چشمگیری نایل شده اند.

 

تمامی این روشها سرانجام به یک راه ختم میشود و آن تصفیه و دوباره به کار انداختن دستگاههای بدن است که بدان وسیله قدرت درمان کنندگی نهفته در بدن وارد میدان عمل گردد

 

و اعضای مختلف مجدداً کار خود را ازسرگیرند.

 

درمان طبیعی

 

مهمترین روشهایی که در درمان طبیعی به کار می روند عبارتند از:

 

 امساک در غذا 

 

امساک در غذا قویترین عامل درمان کننده است که به وسیلهٔ آن فراورده های مضر و زاید و موادی که بذر بیماری را در بدن انسان می افشانند به آسانترین و سادهترین و طبیعیترین راه به خارج رانده میشوند

 

 رژیم غذایی

 

تغذیهٔ نادرست بزرگترین عامل ایجاد بیماری (نسبت به هر عامل دیگر) است وتنها با اتخاذ رژیم غذایی است که می توان از جمع شدن بیشتر مواد سمی و زاید در دستگاههای مختلف بدن جلوگیری کرد.

 

در این موقع است که خون تصفیه شده و کلیهٔ دستگاههای بدن با بالاترین حس کارایی وظایف خود را انجام میدهند.

 

آب درمانی

 

علاوه بر وجود ذرات پاکیزه کننده و قوت دهنده ای که در آب گرم یا سرد نهفته است، در نتیجهٔ درمان با آب مواد موجود در روده بدون توسل به داروی ملین و مسهل سمی و مضری که در طب رسمی به کار می روند به خارج رانده میشوند.

 

بعلاوه با آن می توان تب و تورم والتهاب را به کمک ضماد مرطوب تخفیف و درد را تسکین داد، نیز بدون هیچ گونه عوارض زیانبخشی که در داروهای تب بر وجود دارد می توان به مقصود رسید.

 

تدابیر بهداشتی و اصلاح کنندهٔ ساختمان عمومی بدن

 

درمان طبیعی

 

تنها با انجام تمرینهای خاص ، تنفس عمیق، مراقبت کافی از پوست بدن، استفاده از نور خورشید، هوای تمیز و غیره میتوان سلامت را تضمین و تأمین کرد.

 

روان درمانی

 

عوامل روانی نقش مهمی در درمان بیماریها دارند و از عوامل لازمی به شمار می روند که می توانند مانند سایر عوامل چهارگانهٔ فوق بسیار مؤثر باشند

 

با کمک این تدابیر ساده و آسان و طبیعی و بعضی عوامل درمانی فرعی دیگر مانند ماساژ، مشت مال، اعمال یدی روی ستون مهره ها، استفاده از نور خورشید مصنوعی و غیره،

 

درمان کنندگان به روش طبیعی سعی می کنند بشریت را از چنگال بیماری برهانند.

 

 

در اینجا باید بگوییم درود بر هزاران نفر افراد علیل و ناتوانی که در سراسر جهان با روی آوردن به درمان طبیعی و رو گردانیدن از طب رسمی سلامت خود را بازیافته و زندگی نوینی را آغاز کرده اند.

 

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *